© Pieno gėrimas

6 Rgp

Píeno gėrimas – neutralaus ir mišraus skonio pieno gėrimas. Tai skysti pieno gaminiai, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 50 % pieno sudedamųjų dalių, įskaitant ir išrūgas. Prie šių gėrimų priskiriamas kakavos pienas, pasukos su priedais, išrūgų gėrimai, pieno gėrimai su kakava, pieno gėrimai su vaisių ar uogų sirupu, sultimis ir t. t.
Iš pieno ir pieno gėrimo organizmas gauna vertingų pieno baltymų, mineralinių druskų (ypač kalcio) ir vitaminų. Juos geriausia serviruoti su sumuštiniais, padarytais su daržovių, mėsos ir žuvies produktais, daromi ir kokteiliai.
Šviežias pienas geriamas šaltas ir karštas. Į šviežią pieną galima įdėti cukraus, įpilti kavos, arbatos esencijos, vanilinio cukraus, medaus, kiaušinių, grietinės ir t.t.
Saldus pienas patiekiamas prie saldžių patiekalų.
Skiriami pieno gėrimai:
1. Rūgštaus pieno gėrimai, daromi iš įvairaus riebumo ir visai lieso pieno, su vaisių ir uogų užpildų arba kitų aromatinių medžiagų cukraus priedais arba be priedų. Prie rūgštaus pieno gėrimų priklauso kefyras, kumysas, acidofilinas, jogurtas ir kt.
2. Pasukų gėrimai. Pasukos – sviesto gamybos šalutinis produktas. Gaminami iš pasterizuotų pasukų, suraugintų raugu, padarytu iš grynų pieno rūgšties bakterijų, pridedant skoninių medžiagų ir aromatinių priedų.
3. Vadinamieji kokteiliai (ppr. pieno, uogų bei vaisių sulčių ir alkoholinių gėrimų mišinys).
4. Išrūgų gėrimai. Daromi rauginant pasterizuotas pieno išrūgas ir pridedant skoninių ir aromatinių priedų: giros misos koncentrato, cukraus, mielių, druskos, pomidorų sulčių ir kt.
5. Gaminami su priedais: gėrimas su pomidorų sultimis, pieniška gira.
6. Grietinėlės gėrimai. Dedama cukraus arba kakavos ir agaro, kitų skoninių bei aromatinių priedų.
7. Pieno gėrimai su braškių, vanilės, šokolado skoniu, gaminami iš aukščiausios kokybės natūralaus pieno, apdoroto pagal moderniausią technologiją – sunaikinant žalingas bakterijas bei išsaugant naudingas maistines medžiagas.
Moderni pakuotė saugo pieno gėrimus nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio, todėl pienas išlieka šviežias labai ilgai. Tuo labiau, kad nevartojama konservantų.
Pakuojama ir ženklinama kaip ir pienas.
Žr. píeno gaminỹs

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: