© Sūrio kokybė

6 Rgp

Sūrio kokỹbė – pieno produkto iš slėgtos varškės vertė.
Sūrių galvos dažnai padengiamos įvairių spalvų (nuo baltos iki juodos) parafinu ar plėvelėmis, o sūriai, nokstantys su gleivėmis, turi raudonos spalvos žievę. Pelėsinių sūrių, kurių pelėsis auga ne viduje, paviršius turi atitikti pelėsio spalvą. Tokie sūriai parduodami suvynioti į įvairią foliją. Markiniai sūriai dažnai turi specifinę savo pakuotę, pagal kurią galima atskirti, ar tai yra originalus sūris.
Fasuoti fermentiniai sūriai gali būti supjaustyti riekelėmis ar sutarkuoti, tačiau dėl deguonies poveikio tarkuotas fasuotas sūris praranda dalį aromato.
Su sūrio kokybe nieko bendra neturi tai, ar produkte daug mažų akučių, ar stambių pavienių akių. Kiekvienai produkto rūšiai būdingos tik vieno tipo akys. Jos susidaro, kai sūrių nokimo metu vyksta biocheminiai ir cheminiai pieno sudėtinių dalių pokyčiai ir išsiskiria dujos (anglies dioksidas, deguonis, amoniakas ir kt.). Kai šios dujos išsiskiria greitai, susidaro daug smulkių akučių. Kitais atvejais minėtosios dujos sūrio masėje kaupiasi lėtai. Tada susidaro mažiau, tačiau stambesnių akių. „Plėšyta“ sūrio masė rodo, kad šį sūrį nokimo metu veikė pašalinė mikroflora. Tokios mikrofloros buvimas dažnai nulemia ne tik netipišką sūrio išakijimą, tačiau gali būti ir blogo sūrio skonio priežastis.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: