© Baltarusijos virtuvė

7 Rgp


Baltarùsijos Respùblikos virtùvė – valstybės Rytų Europoje nacionaliniai patiekalai.
Pagrindinės žemės ūkio kryptys – javų ir bulvių auginimas. Svarbiausia maisto pramonės produkcija – mėsa, taukai, smulkus cukrus, konservai.
Baltarusių virtuvė išlaikė tradicinius gaminimo metodus. Dažnas patiekalas gaminamas iš bulvių, kurios čia vadinamos „antrąja duona“. Gaminamos įvairios virtų bulvių bandelės, pyragėliai su mėsos, kopūstų arba varškės įdarais. Mėgstamos bulvinės, kopūstų sriubos bei barščiai. Tai švelnaus skonio, krakmolingi, bulviniai patiekalai.
Kaip ir Lietuvoje, bulvės patiekiamos su grybais, mėsa, iš jų gaminami pyragėliai ir pudingai. Populiariausias Baltarusijos patiekalas – bulviniai blynai (draniki), gaminami iš tarkių.
Labiausiai Baltarusijoje mėgstami tradiciniai bulviniai blynai, bulvės, kimštos džiovintais grybais ir apkeptos karštoje krosnyje. Iš bulvių gaminami pyragėliai su įdarais, o su bulvėmis duodama mėsa, grybai. Bulvės – neatskiriamas komponentas įvairioms salotoms, ypač su grybais.
Pirmiesiems patiekalams (kopūstienei, barščiams ir kt.) gaminti vartojamos daržovės, kruopos, grybai, pienas ir kiti produktai.
Vienas iš kasdienių patiekalų – sriuba (zacirka), gaminama pilant iš miltų, kiaušinio ir pieno pagamintą tešlą į karštą vandenį. Tokia sriuba po to balinama pienu. Pienas Baltarusijoje plačiai naudojamas sriuboms, taip pat gaminant sūrį ir kitus produktus.
Didelę dalį baltarusiškoje virtuvėje užima mėsa, ypač vertinama kiauliena ir kiaulienos lašiniai. Čia jie dažniausiai valgomi sūdyti, šiek tiek parūkyti, su svogūnu ir česnaku. Mėsa dažnai patiekiama su bulvėmis, valgoma su daržovėmis – morkomis, juodaisiais ridikais, žirneliais.
Iš mėsiškų valgių kulinarai atiduoda pirmenybę mėsai, troškintai su vaisiais ir grybais. Retai valgoma aviena, jautiena. Lašiniai paprastai vartojami žiemą. Tautinis valgis – kukuliai, virti vandenyje.
Daržovės valgomos ne tik šviežios, tačiau dažniausiai konservuojamos, šaldomos. Grybai apdorojami įvairiai – verdami, apkepinami, marinuojami, šaldomi. Vertinamos uogos – žemuogės, braškės, mėlynės, spanguolės.
Mėgstami kiaušinių patiekalai, košės, miltiniai gaminiai, įvairūs kisieliai ir kompotai iš uogų ir vaisių.
Maistas vartojamas kartu su nealkoholiniais tautiniais gėrimais – beržo sula, gira. Degtinė vertinama kaip nacionalinis turtas. Geriamas ir alus.
Prieskoniai vartojami saikingai.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: