© Estijos virtuvė

7 Rgp


Èstijos Respùblikos virtùvė – tautos, kalbančios viena finų kalbų, nacionaliniai patiekalai.

Šalis, esanti šiaurės rytinėje Europos dalyje, pietinėje Baltijos jūros Suomijos įlankos pakrantėje, pietuose ribojasi su Latvija, rytuose – su Rusija. Ją šiaurėje apima Suomijos įlanka, vakaruose – Baltijos jūros Rygos įlanka.

Pagrindinės žemės ūkio kryptys – pieno gyvulininkystė. Auginami javai (kviečiai, rugiai, miežiai), linai, bulvės, daržovės. Svarbiausia maisto pramonės produkcija – mėsos, pieno produktų, sviesto, konservų gamyba.

Pagal maisto ruošimo technologiją (dažniausiai virti patiekalai) ir ingredientus estų virtuvė panaši į suomių virtuvę ir labiau „jūrinė“ nei latvių ar lietuvių. Be to, didelę įtaką padarė vokiečių ir švedų virtuvės: XVII-XVIII a. Estija buvo Švedijos teritorija. Didžiulį pėdsaką Estijos virtuvėje paliko ir danai, lenkai bei rusai.

Labai atsargiai ir po truputį tik į kai kuriuos valgius naudojami prieskoniai ir prieskoniniai augalai, pavyzdžiui, krapai – prie strimelių, kmynai – į varškę, petražolės – į mėsos sriubas. Beveik kiekvienas estų patiekalas balinamas pieno ir grietinės-pieno padažais.

Estų virtuvės pagrindą sudaro grietinėlė, pienas, kruopos, žuvys (ypač strimelės ir kilkės), liesa ir bekoninė kiauliena, mėsos subproduktai, bulvės, kopūstai, žirniai, griežčiai ir duonos gaminiai. Pienas ir bulvės – privalomi daugelio patiekalų komponentai, derinami su kitais produktais (pvz., pienas su žirniais ir žuvimi, bulvės kaip konditerijos gaminių komponentas). Tradicinis maistas – žirnių, kviečių ir miežių miltai, vartojami su pienu, kopūstai su kiauliena ir kruopomis, kraujinė dešra.

Estai linkę kepti su kiaulienos taukais ir lašiniais, o sviestą valgo su duona ir gatavais patiekalais. Augalinių aliejų beveik nevartojama. Daržovės, mėsa, žuvis, kiaušiniai, grybai – visa tai tradiciškai verdama. Keptų valgių palyginti nedaug.

Verdamos pieniškos sriubos (žinoma daugiau nei 20) su kruopomis, mėsa, daržovėmis: pieniška grikių ir perlinių kruopų sriuba, pieniška miežinė kukulių sriuba, strimelių sriuba su bulvėmis, pieniška daržovių sriuba, duonos ir mėsos kukuliukų sultinys.

Didžiulis įvairių košių pasirinkimas: kruopų ir griežčių (Kaalikakruubipuder), grikių ir žirnių (Chernetatrapuder), kopūstų (Kapsapunder), bulvių ir griežčių (Kaalikakartulipuder), griežčių (Kaalikapuder) ir kitos košės.

Mėgstamos perlinių ir miežių kruopų košės su bulvėmis. Bulvės į stalą tiekiamos su baltuoju padažu (iš miltų, grietinės ir lašinių). Retai vartojami grybai. Gaminami ir kopūstų konservai, šaltiena, kurių galima nusipirkti parduotuvėse.

Kitą estų nacionalinės virtuvės asortimentą sudaro mėsos subproduktai, valgiai iš kiaulienos (kiaulės kojos, žirnių sriuba iš kiaulės kojų, virta kiauliena su daržovėmis ir pan.), žuvys (marinuota strimelė, sriuba iš strimelių, marinuota silkė, sriuba iš sterkų, plekšnės ir kt.), miltiniai valgiai (miežinių miltų kukuliai).

Tradiciniai patiekalai – marinuotas ungurys, kraujinė dešra bei raugintų kopūstų ir kiaulienos troškinys.

Valgių asortimentą papildo šaltieji ir karštieji patiekalai: kraujinė dešra, saldi alaus sriuba, ruginių miltų pyragas su kiauliena, kilkių salotos, troškinta kiauliena su kopūstais (Mulgikapsad), ruginės tešlos meduoliai, strimelė padaže.

Ypatingą vietą estų virtuvėje užima pieno produktai. Pienas, varškė, rūgusis pienas, plakta grietinėlė, naminis sūris įeina į kasdieninį mitybos racioną.

Mėgstami ir konditeriniai gaminiai: tortai, pyragai, keksai, kremai, česnakiniai ledai, musai, pasižymintys švelniu skoniu ir meistrišku apipavidalinimu. Kaip ir ledai kasdienis saldumynas – marcipanas.

Iš gėrimų populiariausias tirštas avižinis kisielius, kava, rečiau – silpna arbata. Geriamas alus su česnakais, garsus vietinis likeris (Vanna Tallin).

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: