© Fidžio virtuvė

7 Rgp


Fìdžio Demokrãtinės Respùblikos virtùvė – šalies salyno (Okeanijoje, pietvakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje), kurį sudaro 322 salos, nacionaliniai patiekalai.
Tik trečdalis salų apgyvendintos, o Fidžio sostinė (Suva) yra Viti Levu saloje. Viti Levu ir Vanua Levu salos – pagrindinės. Salos kalnuotos, apaugusios tropiniais miškais. Mažosios salos dažniausiai koralinės kilmės, žemos, daugumos salų pakrantėse – koralų rifai. Auga palmės, duonmedžiai.
Fidžyje gyvena įvairių kultūrų žmonės, tad šalies virtuvė pakankamai įvairi. Galima rasti indų, kinų, Europos kulinarijos bruožų. Dominuoja įvairūs šakniagumbiai (yam, taro, manijokai), valgiai ruošiami iš kiaulienos, jautienos, paukštienos, žuvies bei jūrų produktų. Patiekalai gardinami česnakais, aitriaisiais pipirais, imbieru, ciberžole, ožrage ir kitais prieskoniais.
Vietiniai gyventojai ruošia daugybę salotų, užkandėlių, sriubų iš vaisių (bananų, ananasų, mango ir gvajavų vaisių). Patiekalams iš vaisių ruošti dažnai naudojamas kokoso pienas, o patys valgiai ruošiami saldžiai ar šiek tiek pikantiškiau paskaninant duska.
Tradiciniai valgiai ir gėrimai – kokoso pieno ir citrinos marinate marinuota bei garuose paruošta žuvis (Kakoda), virtas, keptas arba trintas ir kokoso piene su cukrumi ir grūstais bananais virtas tapijokas (Kassaua), patiekalas iš taro lapų (Rourou) (taro bulvės), šparagų patiekalas (Duruka).
Geriamas stiprus, iš pipirmedžio šaknies gėrimas (Kava), vietinis alus (Carlton ir Fiji Bitter), vietinis vynas (Meridan Moselle, Suvanna Moselle). Populiarūs alkoholiniai gėrimai – džinas (Booth’s Gin), romas (Bounty Fiji Golden Rum), degtinė (Cossack Vodka), viskis (Old Club Whisky).
Žr. Okeãnijos salų virtùvė

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: