© Sidras/Cider

13 Rgs

Sìdras (2) [pranc. cidre] – nestiprus putojantis (saturuotas) šviesios šiaudų ar gelsvai žalsvos spalvos, skaidrus obuolių (rečiau – kriaušių) vynas iš fermentuotų sulčių; kai kuriose šalyse – ir kitokie alkoholiniai gėrimai iš obuolių sulčių ir kt.
Manoma, kad putojantis gėrimas iš obuolių buvo pradėtas gaminti 7500 metais prieš Kristų. Tuomet tradicinis sidras buvo gaminamas tik iš obuolių sulčių, be mielių ir vandens.
Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose sidras paminėtas 55 m. prieš Kristų, kai du Julijaus Cezario vadovaujami romėnų legionai atvyko į Angliją. Neįprastas gėrimas, populiarus Anglijoje, labai patiko Cezariui. Jo dėka obuoliai ir sidras paplito visoje Romos imperijoje. Romėnams užkariavus Angliją, daugelis anglų pabėgo į Normandiją, esančią Prancūzijos šiaurės vakaruose. Kartu su anglais ten nukeliavo ir sidras.
Tradicinis sidras – alkoholinis gėrimas, gaunamas fermentuojant šviežias rūgščių ir aitrių obuolių sultis, kuriose antrinės fermentacijos metu susidaro angliarūgštė. Taigi, jis gaminamas panašiai, kaip putojantis vynas.
Pagal tradicinį metodą gaminamas ne tik iš šviežių obuolių, tačiau ir iš kriaušių, vanilės ir kitų bei mišinių. Tai gėrimas, kuris puikiai tinka vakarėliams ir iškyloms gamtoje. Intensyvaus vaisių aromato, maloniai saldus, lengvo skonio, ypatingai išryškėjančio, sidrą atšaldžius.
Pagal cukraus kiekį sidras būna:
– sausas (0,3 % cukraus);
– pusiau sausas (5 % cukraus);
– saldus (10 % cukraus).
Sidro gamybai naudojamos specialios obuolių rūšys. Obuoliai, kurie naudojami sidro gamybai, dažniausiai skirstomi į dvi rūšis:
– karčiai saldūs;
– karčiai rūgštūs.
Šios obuolių rūšys, kurių vaisiai turi didelį kiekį taninų, yra labai panašios į laukines obuolių veisles. Taip pat obuoliuose yra daug cukraus, kuris reikalingas, kad vyktų sulčių fermentacija. Sidro gamintojai dažniausiai gamybai naudoja šių dviejų obuolių rūšių sulčių mišinį. Kartais į šį mišinį dar papildomai pridedama laukinių veislių obuolių sulčių, kad būtų išgautas kuo įvairesnis ir netradicinis gėrimo skonis.
Sidro gamybai oficialiai rekomenduojami 48 rūšių obuoliai. Obuoliai perrenkami ir maišomi įvairiai. Tai priklauso nuo gamintojų, pasirenkančių vaisius, kurie turi daugiausia taninų.
Obuoliai plaunami vandens srove, apliejami šaltinio vandeniu ir džiovinami. Po to iš jų išspaudžiamos išspaudos. Natūralus rūgimas trunka penkias savaites, kol gaunamas sidras – silpnas alkoholinis gėrimas (nuo 4 iki 6 % stiprumo). Po kelių technologinių operacijų sidras išpilstomas į šampano butelius ar buteliukus ir užkemšamas kamščiais. Toks nedistiliuotas sidras išsaugo lengvą ir švelnų prinokusių, sultingų obuolių aromatą. Prancūzai jį mėgsta kaip nebrangią ir originalią alternatyvą šampanui.
Gaminant daug sidro, naudojamos dirbtinės, dažniausiai šampano mielės. Gaminant stipresnį sidrą, sultys iš karto pilamos į fermentacijai skirtas talpyklas, kurios gali būti tiek nerūdijančio plieno, tiek ir ąžuolinės statinės.
Norint pagaminti sausą sidrą, sulčių fermentacija tęsiama tol, kol visas ar beveik visas cukrus virsta alkoholiu. Gaminant saldų sidrą, sultys yra filtruojamos dar ankstyvoje fermentacijos stadijoje, todėl gėrime lieka daugiau cukraus, nespėjusio virsti alkoholiu. Po brandinimo, kuris tęsiasi apie 3 mėnesius, sultys filtruojamos. Taip pašalinamos susikaupusios nuosėdos ir gėrimas tampa skaidrus. Kai kurie tradicinio sidro gamintojai specialiai palieka nuosėdų kaip natūralumo įrodymą. Paskiausiai sidras prisotinamas anglies dvideginio.
Fermentacija vyksta esant žemai temperatūrai (4-16 °C), tačiau ji lemia lėtesnį rauginimą fermentuojant su mažiau nuostolių turinčiu subtilaus aromato gėrimu.
Sidro gamybai sidrai iš cisternų, pagamintų iš skirtingų veislių obuolių, gali būti maišomi, kad atitiktų rinkos skonį. Jei sidras išpilstomas, paprastai šiek tiek papildoma cukraus. Aukštesnės kokybės sidras gaminamas naudojant šampano metodą, tačiau reikalauja specialių kamščių, butelių ir kitos įrangos. Gėrimas natūraliai prisotinamas anglies dvideginio.
Tradiciniai obuolių sidrai yra gana aukštos koncentracijos fenolių ir antioksidantų gėrimai, kurie gali būti naudingi siekiant užkirsti kelią širdies, vėžio ir kitoms ligoms.
Skirtingų sidrų skonis labai skiriasi. Išvaizda svyruoja nuo debesuotos su nuosėdomis iki visiškai aiškios. Spalva svyruoja nuo šviesiai geltonos iki oranžinės, rudos spalvos. Aiškumo variantai ir spalva priklauso nuo filtravimo tarp spaudimo ir fermentacijos. Kai kurių obelų veislių gaminamas aiškus obuolių gėrimas be jokios filtracijos.
Geriamas atšaldytas iš stiklinių. Prie sidro dera jūros gėrybės, kiaulienos, daržovių patiekalai, sūris, vaisiai, įvairūs desertai. Sidras naudojamas įvairiems patiekalams paskaninti vietoj baltojo ir raudonojo vyno. Tinka ir alkoholiniams kokteiliams daryti. Amerikiečiai dažnai geria kokteilį, pagamintą iš alaus ir sidro.
Sidras gali būti geriamas kaip aperityvas, taip pat tinka karštą vasaros dieną numalšinti troškulį. Natūralios fermentacijos sidrą renkasi kokybę ir skonines savybes vertinantys vartotojai. Sidrą atšaldžius, išryškėja aiškus intensyvus obuolių ar kriaušių aromatas, maloniai saldus, lengvas skonis.
Populiariausias aperityvas Normandijoje (Prancūzija) – Pommeau – gaminamas sumaišant nefermentuotas obuolių sultis bei obuolių brendį (didelis alkoholio kiekis sustabdo fermentacijos procesą, o sidro mišinys įgauna specifinį skonį).
Iš distiliuoto sidro (spirito) gaminami kalvadosas (Calvados; Prancūzijos regionuose – Kalvadose ir Normandijoje – gaminama iš sidro dukart distiliuojant) ir obuolių degtinė (applejack). Obuolių degtinė – stiprus alkoholinis gėrimas, pagamintas Šiaurės Amerikoje, koncentruojant sidrą, nei tradiciniu būdu užšaldytą distiliuojant.
Kai kurie gamintojai siūlo kitokius gėrimus, pavyzdžiui, Snakebite – alaus ir sidro mišinys, Black Velvet (pažodžiui „vargšų gėrimas“) – kokteilis, Kanados provincijoje ir Kvebeko mieste 9-13 % ledo sidras (kartais vadinamas „Apple ledo vynas“) gaminamas prieš arba po derliaus nuėmimo natūraliai sušaldant obuolius.
Tradiciniai sidrai, išpilstyti į vyno butelius, pilami į taurę su kojele. Kad geriau atsiskleistų aromatas ir skonis, šis lengvas alkoholinis gėrimas pateikiamas šiek tiek atšaldytas, 13-15 °C laipsnių temperatūros. Kadangi sušilęs sidras pakeičia skonį, rekomenduojama į taurę pilti nedidelį gėrimo kiekį. Pilama iš aukščiau, kad sidras kuo labiau suputotų ir geriau atskleistų visus skonio ir kvapo niuansus.
Sidras yra puikus kokteilių ingredientas, ypač tinka su įvairiais vaisiais. Iš sidro su įvairiais likeriais, sirupais ar kitais ingredientais galima pagaminti įvairių kokteilių, pavyzdžiui, kokteilis „Buliaus akis“: 20 ml brendžio, 50 ml obuolių sidro, ginger ale gėrimo ir ledo kubelių – pagal taurės talpą.
Dabar vis labiau populiarėja ne tik tradicinio, tačiau ir spanguolių, braškių, mėlynių, laimo, vynuogių bei egzotinių vaisių skonio sidrai, išsiskiriantys netradicinėmis spalvomis bei gaiviu skoniu. Dažniausiai sidrai, aromatizuoti kitomis nei obuolių skonio kvapiosiomis medžiagomis, dar gali būti nuspalvinti leistinais dažikliais. Gaminamas ir iš obuolių, kriaušių sulčių koncentratų, gazuotas arba negazuotas. Cukraus kiekis sidruose yra nereglamentuotas, tad sidras gali būti ypač sausas ir labai saldus. Dažniausiai etilo alkoholio koncentracija jame siekia 4,5-7 % tūrio.
Sidro gamyba Prancūzijoje sutelkta šiauriniuose regionuose, Normandijoje ir Bretanėje. Tradicinis prancūzų sidras yra labai lengvas ir putojantis, todėl dažniausiai išpilstomas į šampanui skirtus butelius ir užkemšama kamštinio ąžuolo kamščiais. Užrašai ant butelio etiketės nusako gėrimo saldumą: doux – saldus, demi sec – pusiau saldus, sec – sausas, brut – nesaldytas.
Prancūzijos regionuose obuolių sidras paprastai vadinamas cidre (Bretanėje ir Normandijoje). Sidrai gaminami tik iš obuolių sulčių arba iš kriaušių ir obuolių sulčių mišinio. Vietoj vynuogių naudojamos rūgščių ir aitrių obuolių sultys. Pastarosiose antrinės fermentacijos metu susidaro angliarūgštė. Pavyzdžiui, Prancūzijos Normandijos ir Bretanės regionuose, kur itin palankios sąlygos obelims augti, gaminamas Écussion – išskirtinio vaisių aromato natūralus sidras, gaminamas pagal senas tradicijas iš specialių sidro obuolių. Pasižymi rusvai auksiniu atspalviu, ypatingai švelniu ir nepakartojamu skoniu. Jis tinka prie įvairių patiekalų: Écussion Doux (2,5 %, saldusis) – prie kiaulienos ir saldžių desertų, o Écussion Brut (5 %, sausasis) – prie sūrio, žuvies.
Cidre Doux yra saldus sidras, paprastai iki 3 % stiprumo, Demi sec – 3-5%, Cidre Brut – labai sausas sidras (5 % alkoholio). Dauguma prancūziškųjų yra putojantys sidrai. Aukštesnės kokybės sidras parduodamas šampano stiliaus buteliuose (Cidre Bouché). Bretanėje sidras patiekiamas tradicinės keramikos puodeliuose (arba plačiuose puodeliuose).
Ispanijoje daugiausia sidro pagaminama šiauriniuose regionuose – Asturijoje ir baskų krašte. Ispaniškas 4-8 % alkoholio sidras pasižymi sudėtingu vaisių (obuolių, kriaušių, slyvų), vanilės bei medaus aromatu ir paprastai patiekiamas vyno buteliuose. Sidro paragauti siūloma specialiuose sidro restoranuose – sidrerijose, kuriose sidras laikomas didžiulėse statinėse. Kaip ir Airijoje, Ispanijos regionuose (Asturijoje ir Baskijoje) gėrimas vadinamas sidra. Ispanų Sidra yra glaudžiai susijęs su sidrerías arba sidreríes (Asturija), sagardotegi (Baskija).
Jungtinėje Karalystėje sidras būna saldus, vidutinio skonio ir sausas. Sidro gamybai įtaką daro Vakarų tradicija bei Kento ir East Anglia tradicija. Tai obuolių, taninų, ryškesnio skonio gėrimas iš kulinarijos ir desertinių vaisių (pvz., Biddendenʹs Theobolds). Vakarinėje Anglijos dalyje negazuotiems drumstiems sidrams suteikiama oranžinė išvaizda. Kaip ir Airijoje, gaminami Magners, Strongbow. Masinės gamybos komercinės paskirties sidras, pavyzdžiui, Bulmers, pasterizuojamas ir turi angliarūgštės. Spalva gali būti aukso geltonumo spalvos, su aiškia išvaizda nuo filtravimo.
Anglijoje daug aukštos kokybės sidro gaminama iš vietinių obuolių tradiciniu metodu. Anglijos baruose ir aludėse sidras dažniausiai patiekiamas kaip ir alus, t. y. pilamas tiesiai iš statinės čiaupo. Sidras pasižymi didesne alkoholio koncentracija, yra tamsesnės spalvos, turi natūralių nuosėdų. Jungtinėje Karalystėje, ypač pietvakarinėje Anglijoje, yra didžiausia sidrą gaminančių bendrovių pasaulyje. Sidras čia dažnai vadinamas scrumpy (nuo žodžio scrump, vietinis dialektas terminas reiškia „mažas“ arba „sudžiūvę obuoliai“).
Velse paplitusi obuolių, kriaušių sidrų gamyba. Valų veislių obuolių ir kriaušių skonis dažnai skiriasi nuo auginamų Anglijoje. Gaminamas Real tipo sidras. Produkto sudėtyje yra ne mažiau kaip 90 % šviežių obuolių sulčių, be jokių papildomų kvapiųjų medžiagų ar dažiklių. Iki fermentavimo pridedama cukraus ir po to skiedžiama vandeniu. Produkto sudėtyje gali būti mažiausiai 85 % šviežių obuolių sulčių, tačiau be jokių dirbtinių kvapiųjų medžiagų ar dažiklių.
Amerikoje fermentuotos obuolių sultys vadinamos stipriuoju sidru, o nefermentuotos, šviežios obuolių sultys – saldžiuoju sidru. Kriaušių sidras populiarus Švedijoje ir Prancūzijoje (Normandijos regionas). Pavyzdžiui, prancūziškasis Poire pagamintas iš fermentuotų kriaušių sulčių. Firminis saldus sidras, žinomas kaip Babycham, prekiaujamas daugiausia kaip moterų gėrimas, ir parduodamas miniatiūriniuose Šampanės stiliaus buteliuose, nors dabar tapo Niemodny. Kitas gėrimas Cyser – obuolių sidro fermentuotas gėrimas su medumi.
Vokietijoje (dažniausiai rūgštaus skonio) sidras paprastai vadinamas Apfelwein (obuolių vynas), regioniniu mastu žinomas kaip Apfelmost (reikia obuolių), Viez (lot. pavaduotojas), Saurer Most (turi rūgščiosios). Jų alkoholio kiekis – 5,5-7 %.
Meksikoje populiariausias dviejų rūšių sidras (Sidra): obuolių aromatizuotas gazuotas (nealkoholiniai Sidral Mundet ir Manzana) ir alkoholinis putojantis, parduodamas šampano stiliaus buteliuose.
Liuksemburge viez (pronounced feetz) yra gana panašūs į angliškąjį sidrą (šnek. scrumpy). Jis yra drumstas ir skiriasi nuo nealkoholinių, turinčių alkoholio.
Norvegijoje sidras (sider) yra natūraliai fermentuotų obuolių sulčių. Kriaušių sulčių kartais būna sumaišytų su obuolių. Švedijoje populiarus Kopparberg sidras, geriamas ir Jungtinėje Karalystėje. Tai obuolių, kriaušių, vasaros vaisių, miško uogų, persikų ir tekšių skonių gėrimas. Olandijoje 5 % alkoholio tūrio gėrimas Jillz (putojantis obuolių mišinys) reklamuojamas kaip alui alternatyva.
Jungtinėse Amerikos Valstijose Ciderkin – labai silpnas, šiek tiek cidery gėrimas, gaminamas iš obuolių sidro išspaudų. Pensilvanijos valstijoje obuolių sidras teisiškai apibrėžtas kaip „gintaro auksinis, matinis, nefermentuotas, visiškai nealkoholinis, iš spaustų obuolių sulčių“. Obuolių sidro sudėtyje yra daugiau kaip 0,15 procento alkoholio pagal tūrį.
Sidras dažnai filtruojamas, pavyzdžiui, putojantis obuolių sidras (nealkoholinis Martinellʹs). Alkoholinis sidras gaminamas New England šiaurinėje dalyje ir Niujorke. Woodchuck sidras iš Vermonto – vienas iš labiausiai paplitusių markių šiaurės rytinėje JAV.
Argentinoje kriaušių sidras arba Sidra yra pats populiariausias šventinis alkoholinis gėrimas su angliarūgšte, geriamas per Kalėdas ir Naujuosius Metus. Populiarios prekybos markės sidras yra Realus, La Farruca ir Rama caída, paprastai parduodami 0,7 litro stiklo ar plastiko buteliuose.
Suomijoje sidras užima antrąją vietą rinkoje po alaus. Tai 4,5-4,7 % tūrio alkoholio Golden Cap, Fizz ir Upcider. Beveik visi suomiški sidrai gaminami iš fermentuotų obuolių (arba grikių) sulčių koncentrato ir aromatingų miško uogų su rabarbarų ir vanilės skoniu.
Austrijoje sidras gaminamas į pietvakarius nuo Žemutinės Austrijos ir Aukštutinėje Austrijoje. Populiariausios markės alkoholiniai sidrai Australijoje – Strongbow ir Mercury (Cascade Brewery), Belgijoje – Strassen X, Strongbow Jacques (dažniausiai vyšnių, aviečių ir juodųjų serbentų skonio), Čilėje – Chicha, Danijoje – Pomona, Fejø sidras, Ørbæk Bryggeri (daugiausia anglų ir prancūzų sidro stiliaus), Somersby, Airijoje – Bulmers, Magners (geriami su ledo gabaliukais). Pietų Afrikoje yra dviejų pagrindinių tipų sidras (liet. Medžiotojų Auksas ir Savana sausas).
Rytų Azijoje (Japonijoje ir Pietų Korėjoje) sidrai panašūs į Sprite limonadą. Korėjos rinkoje dominuoja Chilsung sidras.
Lietuvoje paplitęs pilstomas gazuotas, dažniausiai kriaušių skonio sidras. Pasitaiko ir į mažus buteliukus išpilstyto įvairių skonių gazuoto sidro. Į butelius išpilstytas tradicinis sidras į Lietuvos rinką nėra tiekiamas. Lietuvos maitinimo ir pramogų įmonėms sidro pasiūla: kriaušių, spanguolių, ananasų, pasiflorų, obuolių ir kriaušių skonio sidrai, kuriš išpilstymo tipas – 0,5 l skardinės, 30 l statinės, PET 1,5 l, stikliniai buteliai (0,33 l ir 0,275 l).
Žr. kalvadòsas (2)

Cider [French. cidre] – mild sparkling pale straw-yellow or greenish, transparent apples (lower – pear) wine from the fermented juice, some countries – and other alcoholic beverages made from apple juice and others.
It is believed that the sparkling apple drink was originally produced in 7500 BC. Then the traditional cider was produced only from apple juice, in addition to yeast and water.
For the first time in written sources mention 55 years of cider BC, when Julius Caesar led by two Roman legions arrived in England. An unusual drink, popular in England, it is like Caesar. Thanks to its cider apples and spread throughout the Roman Empire. The Romans conquered England, many English fled to Normandy, in France in the northwest. Together with the English cider and then went.
Traditional cider – alcoholic drink obtained by fermentation of fresh acidity and bitter apple juice, where the secondary fermentation of the resulting carbon dioxide. So, he made just as sparkling wine.
The traditional method of producing not only from fresh apples, but the pear, vanilla and other mixtures. This drink is perfect for picnics and outdoor receptions. Intense fruity aromas, a pleasant, sweet, mild flavor, especially pronounced, cooled cider.
According to sugar cider are:
– Dry (0.3% sugar);
– Semi-dry (5% sugar);
– Sweet (10% sugar).
For a special cider apples. Apples used for cider production, are usually divided into two types:
– Bitter sweet;
– Bitterly sour.
These varieties of apple fruit with a significant amount of tannins, is very similar to the wild apple varieties. Apples are also high in sugar, which is needed to advance juice fermentation. Cider producers tend to use the production of these two types of apple juice mixture. Sometimes this mixture is added an additional wild varieties of apple juice that is extracted as diverse and unusual taste.
Cider officially recommended 48 varieties of apples. Apple re-elected, and mixing of different ways. It depends on the producers, opting for fruit, which is mainly tannins.
Apples washed with water, spring water For exposed and dried. Then extracted from the pulp. Natural fermentation takes five weeks, until a cider – a weak alcoholic drink (from 4 to 6% alcohol content). After several technological operations cider is bottled in champagne bottles or vials and stoppered. This saves distilled cider delicious ripe, juicy apple fragrance. The French are fond of him as an inexpensive and original alternative to champagne.
Increased production of cider used in the artificial, often champagne yeast. The manufacture of stronger, cider, juice immediately loaded into containers for fermentation, which can be either stainless steel, as well as oak barrels.
In order to produce a dry cider, juice, fermentation continues until all or nearly all the sugar turns into alcohol. The production of sweet cider, juice is filtered at an early stage of fermentation, so the drink still more sugar nespėjusio converted into alcohol. After aging, which lasts about 3 months, juice is filtered. It removes the accumulated debris and drink is becoming clear. Some of the traditional cider producer of special leave as a deposit the naturalness of proof. Recently cider saturated carbon dioxide.
Fermentation takes place at low temperatures (4-16 ° C), but it leads to a slower fermentation tanned with less damage to have a subtle flavor drink.
Cider ciders from the tank, made from different varieties of apples can be mixed to suit the taste of the market. If the cider is bottled, usually some added sugar. Higher quality cider is produced using the Champagne method, but requires special corks, bottles and other equipment. Drink naturally saturated carbon dioxide.
Traditional cider is quite high concentrations of phenolics and antioxidant drinks that can be useful to prevent cardiac, cancer and other diseases.
Different ciders taste very different. Appearance ranges from cloudy with sediment to completely clear. Color varies from pale yellow to orange-brown color. For reasons of clarity and color options depending on the filter and the pressure of fermentation. Some varieties of apple produced in clear apple drink without any filtration.
Drinking a chilled glass. The cider is in line for seafood, pork, vegetable dishes, cheese, fruit and various desserts. Cider used to flavor various dishes instead of white and red wine. Suitable for cocktails and spirits do. Americans often drink a cocktail made from beer and cider.
Cider can be drunk as an aperitif, as well as providing a hot summer day, quench thirst. A naturally fermented cider meet the quality and flavor for the consumer. Cider chilling, reveals a clear intense apple and pear aromas, a pleasant, sweet, mild flavor.
The most popular aperitif in Normandy (France) – Pommeau – produced by blending unfermented apple juice and apple brandy (a large quantity of alcohol stops the fermentation process, and the cider mixture takes on a specific taste).
Distilled from cider (alcohol) produced Calvados (Calvados, the French regions – Calvados and Normandy – is made from double distillation of cider) and apple brandy (applejack). Applejack – a strong alcoholic beverage made in North America by concentrating cider, frozen over traditional distillation.
Some manufacturers offer other beverages such as Snakebite – a mixture of beer and cider, Black Velvet (literally “poor man’s drink“) – cocktail, and the Canadian province of Quebec in 9-13% of ice cider (sometimes called the “Apple Ice Wine) is made before or post-harvest natural freezing apples.
Traditional ciders, bottled in wine bottles, poured into the cup with the leg. For the best flavor unfold, that a mild alcoholic drink slightly chilled, 13-15 ° C temperature. Since the taste of warm cider replaces, it is recommended to pour a small glass of drinks. Adding the above, the cider and whipped as much as possible to highlight all the nuances of taste and smell.
Cider is an excellent cocktail ingredient, is particularly suitable to a variety of fruits. In cider with a variety of liqueurs, syrups or other ingredients can produce different cocktails, such as cocktail “bull’s eye: 20 ml of brandy, 50 ml of apple cider, ginger ale and drink ice cube – in glass container.
Now, more and more popular not only traditional, but cranberry, strawberry, blueberry, lime, grape fruit and exotic flavors perry, distinguished by the non-traditional colors and refreshing taste. Most ciders, flavored with apple flavor than the other flavors, may still be permissible colored dyes. Made from apples, pears, juice concentrates, sparkling or carbonated. The sugar content of cider is unregulated, so the cider can be very dry and very sweet. Most of ethyl alcohol in it to 4.5 to 7% by volume.
Cider production is concentrated in the northern regions of France, Normandy and Brittany. Traditional French cider is very light and sparkling, so often put into the champagne bottle stopper and cork oak plugs. The wording on the bottle label describes the sweetness of the drink: doux – sweet, demi sec – semi-sweet, sec – Dry, Brut – sweetened.
French regions of apple cider is usually called CIDR (Brittany and Normandy). Ciders are made only from apple juice or pear juice and apple mixture. Instead of using grapes and bitter acids in apple juice. The latter non-carbon dioxide formed during fermentation. For example, the French Normandy and Brittany regions, especially where favorable conditions for apple growth, produced Écussion – an exceptional natural fruit-flavored cider that is produced according to ancient traditions of the special apple cider. Characterized by brownish-golden color, extremely delicate and unique taste. It is suitable to a variety of dishes Écussion Doux (2.5%, sweet) – the pork and sweet desserts, and Écussion Brut (5%, dry) – the cheese and fish.
Cidre Doux is a sweet cider, usually up to 3% of the strength of the demi sec – 3-5%, Cidre Brut – very dry cider (5% alcohol). Most French ciders are sparkling. Higher quality cider is sold in bottles of champagne-style (Cidre Bouché). Brittany cider is served in traditional ceramic bowls (or one large pots).
Spanish cider is produced mainly in the northern regions – Asturias and the Basque Country. Hispanic 4-8% alcohol cider a complex of fruit (apples, pears, plums), vanilla and honey aromas and the wine is usually served in bottles. Cider tasting cider in restaurants offered special – sidrerijose where cider is considered in large barrels. Like Ireland, the Spanish regions (Asturias and the Basque Country) drink called cider. Sidra Spanish is closely related to or sidrerías sidreríes (Asturias), sagardotegi (Basque Country).
UK cider is sweet, medium dry taste. Cider production is influenced by the Western tradition and the Kent and East Anglia tradition. This apple, tannins, more pronounced flavor of the drink and dessert culinary fruits (eg, Biddendens Theobolds). In the western part of England granted to non-carbonated cider with orange sediment appearance. As for Ireland, produced by Magnus, Strongbow. Mass-produced commercial cider such as Bulma, and is pasteurized carbonated. Color can be golden yellow in color, with a clear appearance of the filter.
In England a lot of high-quality cider from local apples produced in the traditional method. England bars, pubs and cider usually served along with beer, etc. That is to say poured straight from the tap kegs. Cider has a higher alcohol concentration, the darker the color is natural sediment. United Kingdom, particularly in southwest England, is the largest cider producing companies in the world. Cider is often known as scrumpy here (from the word scrump, a local dialect term meaning “small“ or “shriveled apples“).
Prevalent in Wales apples, pears, cider. Welsh varieties of apple and pear tastes often differ from those grown in England. Made Real type of cider. This product contains no less than 90% of fresh apple juice, without any additional flavorings or colors. By fermentation of sugar is added and then dilute with water. The product may contain at least 85% fresh apple juice, but without any artificial flavorings or colors.
America, fermented apple juice called Strong cider, and fermented and fresh apple juice – sweet cider. Perry popular in Sweden and France (Normandy region). For example, the French regulated Poire made from fermented pear juice. Corporate sweet cider, known as Babycham, traded primarily on women drink and sold in miniature Champagne-style bottles, and some are now passe. Next Cyser drink – cider fermented drink made with honey.
Germany (mostly sour taste), usually known as cider Apfelwein (apple wine), regionally known as Apfelmost (apple must), Viez (Latin-Chairman), Saurer Most (sour must). Their alcohol content – 5.5 to 7%.
Mexico’s most popular two types of cider (cider): apple flavored soda (soft Sidral Mundet and Manzana) and alcoholic sparkling, champagne-style bottles for sale.
Luxembourg viez (pronounced feetz) is quite similar to the English cider (scrumpy). It is cloudy and differ from non-alcoholic with alcohol.
Norway cider (sider) is a naturally fermented apple juice. Pear juice is sometimes mixed with apple. Popular in Sweden Kopparberg cider, drinking, and the United Kingdom. These apples, pears, summer fruits, wild berries, peaches and cloudberry-flavored drinks. Netherlands 5% alcohol by volume drink Jillz (sparkling apple mixture), promoted as an alternative to beer.
United States of America Ciderkin – very weak, a little drink cider made from apple cider cake. Pennsylvania apple cider legally defined as “a golden amber, opaque, unfermented, entirely non-alcoholic, of pressed apple juice.“ Apple cider containing more than 0.15 percent alcohol by volume.
Cider is often filtered, such as sparkling apple cider (non-alcoholic Martinelli). Alcoholic cider is produced in northern New England and New York. Woodchuck cider from Vermont – one of the most popular brands of north-eastern United States.
Perry, or Argentina, Sidra is the most popular holiday drink alcoholic carbonated, drinking over Christmas and New Year. Most commercial brands of cider Real, La Rama Caída Farruca and usually sold in 0.7 liter glass or plastic bottles.
Finland took second place in the cider market in the beer. It is 4.5 to 4.7% alcohol by volume Golden Cap, Fizz and Upcider. Almost all Finnish ciders are made from fermented apple (or pear) juice concentrate and the berry flavors of rhubarb and vanilla flavor.
Austria cider produced in the southwest of Lower Austria and Upper Austria. The most popular brand of alcoholic ciders in Australia – Strongbow, and Mercury (Cascade Brewery), Belgium – Strassen X Strongbow Jacques (usually cherry, raspberry and black currant flavors), Chile – Chicha, Denmark – Pomona, Fejø cider, Ørbæk Bryggeri (mainly English and French cider-style), Somersby, Ireland – Bulma, magnesium (oral ice chips). South Africa, there are two main types of cider (Lith. Hunters Gold and dry savanna).
East Asia (Japan and South Korea) ciders like Sprite lemonade. Korean market is dominated by Chilsung cider.
Lithuania common carbonated beer, often flavored pear cider. Sometimes in small bottles of different flavors bottled carbonated cider. The bottled cider in traditional Lithuanian market is not available. Lithuanian food and entertainment businesses cider supply: pear, cranberry, pineapple, passion fruit, apple and pear ciders taste which type of packaging – 0.5 liter cans, 30 liter drums, PET 1.5 l glass bottles (0.33 l .275 l).
See. calvados

3 atsakymai to “© Sidras/Cider”

  1. Ignas Čepulis 2014/09/24 21:11 #

    Sveiki. Gal autorius žino ir galėtų atsiųsti tų 48 obelų tinkamų sidro gamybai veislių pavadinimus. Dėkoju. ignascepulis@gmail.com

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: