© Alkaloidas/Alkaloid

15 Rgs

Alkalòidas (1) [arabų k. alkali (al qilj) – šarmas + gr. eidos – pavidalas] – painios sandaros azoto turintis biologiškai aktyvus organinis junginys, randamas kai kuriuose augaluose, kur jis būna druskų pavidalo ištirpęs ląstelių sultyse. Alkaloidai naudojami medicinoje, maisto pramonėje, žemės ūkyje.
Nuo gilios senovės nuodingi alkaloidai buvo naudojami medicinoje. Aguoną prieš 5 tūkstančius metų gydymui naudojo šumerai. Egipto papiruse aprašyti nuodingieji augalai, kuriuos žmonės naudojo kaip nuodus, vėliau išmoko pritaikyti juos vaistų gamybai. Ištirta, jog maistui tinka daugelis augalų, turinčių alkaloidų.
Alkaloidai – sudėtingi organiniai junginiai, kurių struktūroje yra azoto ir kurie turi bazinių savybių. Jie jungiasi su organinėmis ir neorganinėmis rūgštimis, sudarydami druskas. Dauguma alkaloidų yra kristaliniai ar amorfiniai, optiškai aktyvūs (išskyrus atropiną), bespalviai (išskyrus berberiną ir kolchiciną – geltonos spalvos, o sangvinarinas – raudonos spalvos), be kvapo (nikotinas, kuris yra lakus nemalonaus kvapo skystis), kartaus skonio junginiai. Alkaloidų bazės, išskyrus kofeiną, netirpsta vandenyje, o gerai tirpsta chloroforme, alkoholyje, eteryje. Alkaloidų druskos yra tirpios vandenyje, alkoholyje ir netirpios organiniuose tirpikliuose.
Alkaloidų reikšmė augalui iki šiol nėra iki galo ištirta. Manoma, kad alkaloidai saugo augalą nuo kenkėjų, būtent dėl jų rūgštaus skonio žolėdžiai gyvūnai neėda augalo. Teigiama, kad alkaloidai – nereikalingi baltymų apykaitos produktai. Kitų nuomone, augalo požeminėse dalyse sukaupti alkaloidai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, skatina šaknų augimą, o patekę į dirvą, sudaro barjerą, pro kurį neprileidžia mikroorganizmų. Visos teorijos nepaaiškina iki galo alkaloidų tikrosios reikšmės augalui, nes vieni augalai kaupia alkaloidus, o kiti visai nekaupia jų.
Šiuo metu žinoma keli tūkstančiai alkaloidų, kurių pavadinimai dažniausiai sudaromi atsižvelgiant į augalus producentus. Klasifikuojami į protoalkaloidus (biogeninius aminus – aminorūgščių deamininimo produktus), pseudoalkaloidus (struktūriškai giminingus kitoms junginių klasėms, pvz., terpenams) ir tikruosius alkaloidus (lizino, ornitino, fenilalanino, triptofano ir antranilo rūgšties darinius). Alkaloidams būdingas labai įvairus biologinis poveikis, daugelis iš jų stipriai veikia nervų sistemą. Todėl plačiai vartojami gydant.
Žinomiausi alkaloidai: atropinas – vienas iš nuodingų alkaloidų, randamas durnaropėse ir drignėse; kapsaicinas – deginančio skonio alkaloidas, randamas aitriojoje paprikoje; kofeinas – stimuliuojantis alkaloidas, randamas kavoje, kakavoje, arbatoje; kokainas – vienas iš nuodingų alkaloidų, randamas kokmedyje; koniinas – vienas iš nuodingų alkaloidų; meskalinas – alkaloidas, sukeliantis haliucinacijas, randamas pejotų rūšies kaktusuose; morfijus – vienas iš nuodingų alkaloidų, randamas aguonose; muskarinas – vienas iš nuodingų alkaloidų, randamas raudonosiose musmirėse; nikotinas – vienas iš nuodingų alkaloidų, randamas tabake; strichninas – vienas iš nuodingų alkaloidų.

Apie 5000 įvairių rūšių augalų kaupia alkaloidus. Alkaloidai augalo organuose yra pasiskirstę nevienodai: vieni augalai daugiau kaupia jų sėklose, kiti – lapuose, šaknyse arba žievėje, parenchiminiame audinyje, ląstelėje. Tame pačiame augale gali būti panašių ir skirtingų alkaloidų. Augalo vegetacijos metu alkaloidų kiekis kinta, pvz., daugiausia jų būna augalui žydint. Vegetacijos pabaigoje alkaloidai kaupiasi sėklose, šaknyse. Alkaloidų kiekis augale priklauso nuo daugelio sąlygų: nuo augalo amžiaus, aplinkos veiksnių ir geografinės vietovės, pvz., druskė, auganti smėlyje, sukaupia iki 1 % alkaloidų, o auganti molyje – tik jo pėdsakus. Alkaloidų kaupimuisi turi įtakos dirvos patręšimas azotinėmis trąšomis. Lietuvoje daugiausia alkaloidų susikaupia ankštinių, bulvinių, aguoninių, vėdryninių šeimų augaluose.
Paprikos vaisiai, sferofiros, efedros žolė turi aciklinių grupės alkaloidų. Paprikos vaisiai (Fructus capsici) – vienmečiai žoliniai augalai, kuriuose randama apie 70 % alkaloido vadinamo kapsaicinu, kuris pasižymi erzinančiomis savybėmis ir deginančiu skoniu. Kapsaicinas randamas tik vaisių sėklų epidermio ląstelėse po kutikula. Efedros žolėje (Herba ephedrae) esama alkaloido efedrino.
Sferofiros (Herba sphaerophysae) – daugiametis žolinis augalas, paplitęs Vidurinės Azijos lygumose, kartais randamas ir dykumose, druskingose pievose kaip lauko piktžolė. Augale randama iki 0,4 % alkaloido sferofino. Jis dažniausiai vartojamas druskos pavidale. Sferofinas gali sumažinti kraujospūdį, stiprina gimdos raumenų susitraukymus, kartais vartojamas hipertonijos atveju.
Efedros žolė (Herba ephedrae). Daugiausia alkaloidų turi asiūklinė efedra. Tai stambus iki 1 m aukščio dvinamis krūmas, paplitęs Vidurinėje Azijoje, Tian Šanio kalnuose. Žaliava renkama iš jaunų augalo viršutinių šakučių. Efedroje randama iki 3,2 % alkaloido efedrino. Visi kiti alkaloidai, randami efedros žolėje, yra efedrino izomerai. Efedrinas veikia centrinę nervų sistemą, skatina širdies kraujagyslių veiklą. Efedros žolė vartojama kaip antialerginė ir broncholizinė priemonė.
Plačialapė žilė (Senecio platyphylloides) – augalas, turintis pirolizidino grupės alkaloidų. Tai daugiametis žolinis augalas, augantis pavėsinguose Kaukazo miškuose. Augale randama daug alkaloidų, vieni iš jų: platifilinas, saracinas, senecifilinas, kurie sudaro apie 1,5 %. Alkaloidų kiekis priklauso nuo žaliavos rinkimo laiko. Platifilinas savo veikimu artimas atropinui, jis veikia antispazmiškai, panašiai veikia ir saracinas.
Siauralapis termopsis, stambiavaisė sofora, vaistinė šunvyšnė, paprastoji durnaropė turi piridino grupės alkaloidų. Siauralapis termopsis (Thermopsis lanceolata) – daugiametis žolinis augalas, siekiantis iki 40 m aukščio, paplitęs Rytų ir Vakarų Sibire bei visoje Europoje. Termopsis auga kaip piktžolė pasėliuose. Žaliavai išgauti renkami lapuoti stiebai su žiedais. Alkaloidus termopsis kaupia įvairiose augalo vietose: antžeminėje dalyje sukaupia iki 0,5-2,5 % alkaloidų, iš kurių svarbiausias yra termopsinas, be jo, augale dar randami homotermopsinas, anagirinas, kurie yra termopsino dariniai. Sėklose randama iki 3 % alkaloidų, iš kurių svarbiausias yra citizinas. Panašius alkaloidus turi ir kiti augalai, kaip Cytisus, Tupinus, Sophora rūšys. Panašios struktūros alkaloidai vadinami „lupinano alkaloidais“. Termopsio žolės alkaloidai naudojami kraujospūdžiui didinti, kai kurie šios grupės alkaloidai veikia skrandžio gleivinę ir didina bronchinių liaukų sekreciją ir tuo palengvina atsikosėjimą.
Stambiavaisė sofora (Sophora pachycarpa) – daugiametis puskrūmis, turintis stipriai išsivysčiusią šaknų sistemą, paplitęs Vidurinėje Azijoje. Iš augalo antžeminės dalies išgaunama apie 4 % alkaloidų, iš jų svarbiausias yra pachikarpinas. Jis vartojamas kraujospūdžiui mažinti ir gimdymui pagreitinti.
Vaistinė šunvyšnė (Atropa belladonna) – daugiametis stambus žolinis augalas, užaugantis iki 2 m aukščio, paplitęs Vidurinėje Europoje. Žaliava išgaunama iš lapų ir iš supjaustytų ir išdžiovintų stiebų bei šaknų. Visame augale kaupiasi alkaloidai, tačiau daugiausia jų randama lapuose (iki 1 %). Pagrindinis alkaloidas – hiosciaminas. Alkaloidų išgavimo procese jis virsta receminiu junginiu – atropinu. Atropinas sudaro 99 % šunvyšnėje esamų alkaloidų. Atropinas antispazmiškai veikia centrinę nervų sistemą. Atropinas savo veikimu panašus į kokainą, kuris išgaunamas iš kokamedžio. Ankščiau kokainas buvo plačiai naudojamas medicinoje kaip antispazminė ir raminamoji priemonė, tačiau dabar jis yra rečiau naudojamas dėl jo toksinio ir priprantamojo poveikio.
Paprastoji durnaropė (Datura stramonium) – vienmetis žolinis augalas, paplitęs vidurio Europos šalyse. Žaliava išgaunama iš džiovintų lapų. Visame augale randama tropano grupės alkaloidų, kurių pagrindinis yra hiosciaminas (apie 2 %), kuris perdirbamas į atropiną.
Karališkasis chininmedis, mėlynasis bandranis turi chonolino grupės alkaloidų. Karališkasis chininmedis (Cinchona calisaya) – visada žaliuojantis medis, jo tėvynė – Pietų Amerika. Daugiausia alkaloidų gaunama iš medžio žievės parenchiminių ląstelių. Alkaloidų kiekis siekia iki 18 %. Jų kiekį galima padidinti atnaujinant žievę. Tam tikslui kamieno žievė yra nudrožiama iki tošies, o sužeista vieta aprišama samanomis. Aprištas kamienas greitai regeneruoja žievę, kurioje alkaloidų kiekis yra didesnis. Vertingiausias alkaloidas, randamas žievėje, yra chininas, kuris blogai tirpsta vandenyje, o geriau chloroforme ir alkoholyje. Chininas yra kartaus skonio, pasižymi plačiu veikimo spektru: skatina gimdos susitraukimus, taip palengvinant gimdymą, plečia kraujagysles, slopina širdies dirglumą, tačiau gali sukelti audinių nekrozę. Tai tipiškas protoplazmos nuodas. Chininmedžio žievėje randama dar 24 alkaloidai, svarbiausi iš jų: cinchoninas ir cinchonidinas. Cinchonas yra pagrindinis cinchonos medžio alkaloidas. Cinchonos žievė pradėta vartoti XVIII a. kaip vaistas sergant maliarija, drugio liga.
Mėlynasis bandranis (Echinops ritro) – daugiametė žolė, paplitusi Vidurinės Azijos stepių rajonuose. Žaliava gaunama iš prinokusių vaisių, kuriuose randama apie 1 % alkaloidų, iš kurių vertingiausias yra echinopsinas. Echinopsino veikimas yra artimas strichninui, jo didelės dozės sukelia traukulius.
Daržinė aguona ir ugniažolė turi izochinolino grupės alkaloidų. Daržinė aguona (Papaver somniferum) – tai vienmetis žolinis augalas iki 1,5 m. aukščio. Žaliava – opiumas, gaunamas iš neprinokusių aguonos galvučių. Opiumas yra išgaunamas įpjovus aguonos galvutę, tačiau ne kiaurai. Iš jos gaunama apie 0,2 g opiumo. Gautas opiumas išmaišomas ant stiklelio ir džiovinamas saulėje, kur įgauna tamsiai rudą spalvą ir kartųjį skonį. Alkaloidai, randami opiume, yra druskų pavidalo, jų kiekis priklauso nuo daugelio faktorių: aplinkos sąlygų, geografinės padėties. Iš 1 hektaro aguonų gaunama 5-70 kg opiumo. Opiume randama apie 10 % morfino, 0,08 % – narkotino ir 0,07 % kodeino. Kiti alkaloidai yra mažiau svarbūs. Opiumo alkaloidai vartojami skausmui mažinti. Morfinas vartojamas medicinoje. Jis veikia centrinę nervų sistemą, nuo jo dozių išnyksta daug nemalonų pojūčių (skausmas, kosulys, alkis, gerėja nuotaika, žmogus patiria euforiją), tačiau morfinas gali sukelti pripratimą. Morfino perdozavimas paralyžuoja kvėpavimo centrus ir žmogus gali mirti. Opiumo alkaloidas – kodeinas – panašaus veikimo kaip ir morfinas.
Ugniažolė (Chelidonium majus) – daugiametė žolė, paplitusi Lietuvoje ir Azijoje. Augale randama apie 20 alkaloidų, kurie yra druskos pavidalo. Pagrindinis alkaloidas yra chelidoninas, kuris veikia panašiai kaip morfinas.
Indolo grupės alkaloidų turi nuodingasis činčiberas, rangytoji rauvolfija. Nuodingasis činčiberas (Strychnos nux vomica) auga atogrąžų tropinėje juostoje: Indijoje, Indonezijoje. Medyje yra randama daug nuodingų junginių. Žaliava išgaunama iš augalo sėklų. Endosperme randama alkaloidų: brucino ir strichnino. Sėkloje yra apie 5 % alkaloidų. Strichnino nitratas veikia centinę nervų sistemą, stipriausiai veikia nugaros smegenis. Jo didesnės dozės sukelia traukulinius priepuolius, nuo kurių žmogus miršta. Strichninas dažniausiai yra naudojamas paralyžiaus atvejais pailgų smegenų centrams stimuliuoti.
Rangytoji rauvolfija (Rauwolfia serpentia) – visada žaliuojantis puskrūmis. Jis žydi per visus metus, todėl yra auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Rauvolfija auga Indijoje. Žaliava gaunama iš džiovintų šaknų. Augalas paprastai žievėje kaupia daugiau kaip 50 alkaloidų, bendras jų kiekis siekia iki 3 %. Visų svarbiausias yra rezerpinas, kuris mažina kraujospūdį ir veikia centrinę nervų sistemą. Iš šio augalo išskirtų alkaloidų raminantis poveikis aprašytas dar Ajurvedos užrašuose, o senovės bengalų kalba šis augalas vadinamas chandra (mėnulis).
Augalinės kilmės purino junginiai yra 3 rūšių. Tai teofilinas, randamas arbatoje ir kavoje, teobraminas, randamas kakavos sėklose, kofeinas, randamas arbatmedžio lapuose, kavos ir kakavos sėklose. Purino grupės alkaloidai stimuliuoja centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis ir skatina širdies veiklą. Kofeinas daugiau veikia centrinę nervų sistemą, o teofilinas ir teobrominas – periferinę. Kofeinas daugiau vartojamas kaip analeptikas, o teofilinas ir teobrominas – kraujagyslėms išplėsti ir širdies veiklai skatinti.
Kakavos medis (Coffea arabica) išauga iki 6 m aukščio. Žaliava gaunama iš kakavos sėklų. Žmogus, nežinodamas nei chemijos, nei biologijos, jau nuo senovės vartojo kavos sėklas. Arabai ir etiopai kavos medžio sėklas kaip gaivinančia priemonę vartojo jau nuo IX a.
Yra žinoma daugiau nei 100 struktūrinių steroidinių alkaloidų. Daugiausia jų yra bulvinių (Salanaceoe), stepukinių (Apocynaaceae), lelijinių (Lialiacea) šeimų augaluose. Steroidiniai alkaloidai yra žaliava steroidinių hormonų gamybai.
Lobelio čemerys (Veratrum lobelianum) – daugiametis žolinis augalas, paplitęs Sibire, Kaukaze. Žaliava gaunama iš šaknų, kuriose yra apie 2,4 % alkaloidų, ir iš stiebų, kuriuose yra apie 1,3 % alkaloidų. Išskirta steroidinių alkaloidų: jervino, pseudojervino ir rubijervino. Čemerio alkaloidai yra nuodingi. Čemerio rūgšties ekstraktas vartojamas utėlėms ir galvijų inkštirams naikinti.
Paukštinė bulvė (Solanum laciniatum) – stambus daugiametis augalas, paplitęs Anglijoje, Naujojoje Zelandijoje. Augalas turi du tipus alkaloidų, kurie yra artimi vienas kitam. Tai – solasonima ir solamargina. Jie randami lapuose – apie 2,5 %, stiebuose – 0,3 %, šaknyse – 1 % ir neprinokusiuose vaisiuose – 6 %.
Iš alkaloidų gaunamos narkotinės medžiagos (opiumas, opijus, opijaus ekstraktas, morfijus), naudojamos medicinoje. Kiti alkaloidai – berberinas, chininas, hidrastinas, aveninas, solaninas, efedrinas, teobrominas, teofilinas, kofeinas, piperinas, kapsaicinas, kolatinas, kseroninas, laktucinas, meskalinas, saponinas, taninas, asparaginas.
Žr. asparagìnas (2), biogèniniai amìnai dgs., chinìnas (2), kapsaicìnas (2), kofeìnas (2), kseronìnas (2), lizìnas (2), meskalìnas (2), nikotìnas (2), saponìnai dgs. (2), solanìnas (2), tanìnas (2), teobromìnas (2), teofilìnas (2)

Alkaloid [Arabic version alkali (AL qilj) – + greek. Eidos – form] – complicated structure of biologically active nitrogen containing organic compound found in some plants, where it is dissolved salts in the form of cell juice. The alkaloids used in medicine, food industry, agriculture.
From the deepest ancient toxic alkaloids used in medicine. Poppy 5 thousand years ago used to treat the Sumerians. Egyptian papyrus described poisonous plants that people use it as a poison, then learned to adapt them to the production of medicines. It was established that the food for many plants with alkaloids.
Alkaloid – complex organic compounds whose structure contains nitrogen and which has the basic features. They connect with the organic and inorganic acids, forming salts. Most alkaloids are crystalline or amorphous, optically active (except for atropine), colorless (except for colchicine and Barbary – yellow and sanqvinarin – red), no smell (nicotine, which is a volatile liquid is an unpleasant smell), bitter-tasting compounds. The alkaloid base, except for caffeine, insoluble in water, but soluble in chloroform, alcohol, ether. Alkaloid salts are soluble in water, alcohol, and insoluble in organic solvents.
Value of plant alkaloids has not yet been fully explored. It is assumed that the alkaloids protect plants from pests, in particular because of their sour taste of herbivorous animals need plants. It is argued that the alkaloids – redundant protein metabolic products. For others, plant alkaloids accumulate in underground parts involved in metabolic processes, stimulates root growth, which fell into the ground, a barrier through which micro-organisms obstinately. All the theory does not explain fully the true significance of alkaloids in plant, because some plants accumulate alkaloids, while others store them as a whole.
Currently, several thousands of known alkaloids, which are used for the names of the plants producentu. Classified into protoalkaloidus (biogenic amines – amino deamininimo products) pseudoalkaloidus (structurally related to other classes of compounds, such as., Terpenes) and real alkaloids (lysine, ornithine, phenylalanine, tryptophan and Anthranilic acid derivatives). Alkaloids characterized by highly diverse biological effects, many of them strongly affects the nervous system. It is therefore widely used in treatment.
Notable alkaloids: atropine – a poisonous alkaloid is found in durnaropėse and drignėse; capsaicin – burning taste alkaloid found in Chilli, caffeine – an alkaloid stimulant found in coffee, cocoa, tea, cocaine – one of the poisonous alkaloid found in the coco tree; coniin – one of toxic alkaloids, mescaline – alkaloid that causes hallucinations, morphine – one of the toxic alkaloids found in poppy seeds, muscarin – one of the poisonous alkaloid found in red musmirėse; nicotine – one of the poisonous alkaloid found in tobacco; strychnine – one of toxic alkaloids.
About 5,000 different plant species accumulate alkaloids. The alkaloids of the plant organs is unevenly distributed: some plants are more collect their seeds, while others – leaves, roots or bark, tissue cells. At the same plants can be similar and different alkaloids. The plant alkaloid content during the growing season varies, for example. They are mostly plant in flower. Vegetation at the end of accumulation of alkaloids in seeds and roots. Alkaloid content of the crop depends on several conditions: the plant age, environmental factors and geographical location, for example. Salt, growing in the sand, a pool of up to 1% of alkaloids, while growing in clay – his only footprints. Alkaloid accumulation have an impact on soil nitrogen fertilizer fertilization. Lithuania mainly alkaloids accumulate pulses, potato, poppy, plant of the family Ranunculaceae.
Chilli fruits spherophiros, ephedros grass is acyclic group of alkaloids. Paprika fruit (fructus capsici) – annual grasses, which has approximately 70% of the alkaloid called capsaicin, which has tease properties and burning taste. Capsaicin is found only in the fruit seeds of the epidermal cells of the cuticle. Ephedros grass (Herba ephedrae) contain ephedrine alkaloids.
Herba sphaerophysae – a multi-herbal plant that has spread in the plains of Central Asia, and is sometimes found in deserts, salt flats as a field weed. Plants found in up to 0.4% alkaloids spherophin. It is most commonly used salt. Spherophin may reduce blood pressure, strengthens the uterine muscle contractions, sometimes used in the case of hypertension.
Herba ephedrae. Most alkaloids have Horsetail ephedrine. It is significant to 1 m tall dioecious shrub that has spread in Central Asia, the Tien Shan mountains. The raw material is collected from young plants of the upper forks. In ephedrine found up to 3.2% ephedrine alkaloids. All other alkaloids are found in the grass ephedrine is ephedrine isomers. Ephedrine is a central nervous system, promote cardiovascular activity. Ephedrine herb used as an anti-allergic and broncholizinė measure.
Large-leaved Senecio (Senecio platyphylloides) – plant with piroliscidin group of alkaloids. This is a multi-herbal plants growing in shady forests of the Caucasus. Plants found in many alkaloids, some of them platiphilin, saracin, seneciphilin, which represents about 1.5%. Alkaloid content of the material depends on the collection time. Platiphilin its performance is close to atropine, it is running an anti spasmodic, like running and saracin.
Narrow thermopsis, Sophora, Deadly nightshade, datura is a simple group of pyridine alkaloids. Narrow thermopsis (Thermopsis lanceolata) – a multi-herbal plant, reaching up to 40 m high, widespread in eastern and western Siberia and Europe. Thermopsis grow like weeds in crops. The raw material is collected to extract stem leafy ring. Thermopsis alkaloids accumulate in various plant locations: terrestrial part of a pool of up to 0.5 to 2.5% alkaloids, most notably thermopsin, in addition to his crop yet found homothermopsin, anagirin who are thermopsin derivatives. Seeds found in up to 3% alkaloids, most notably cytisus. Alkaloids similar to other plants, as Cytisus, TUPIN, Sophora species. Similar structures of alkaloids called “lupinan’s alkaloids“. Thermopsis grass alkaloids are used to increase blood pressure, some of this group of alkaloids is the stomach lining and increases the secretion of bronchial glands, and facilitates the expectorant.
Large fruit Sophora (Sophora pachycarpa) – multi-semi-bush who has developed a strong root system, prevalent in Central Asia. Of the plant canopy is obtained by about 4% alkaloids, of which the most important is pachicarpin. It is used to reduce blood pressure and speed up delivery.
Deadly nightshade (Belladonna atropa) – a large multi-herbal plant, forth up to 2 m high, widespread in Central Europe. The raw material is extracted from the leaves and cut-and-dried stems and roots. Throughout the accumulation of alkaloids in a plant, but mostly they are present in leaves (1%). The main alkaloid – hyoscyamin. The alkaloid extraction process it becomes compound – atropine. Atropine is 99% of the existing deadly nightshade alkaloids. Atropine anti-spasmodic affect the central nervous system. Atropine is operationally similar to cocaine, which is extracted from coca. Previously, cocaine was widely used in medicine as antispasmodics and anodyne, but now it is less commonly used due to its toxicity and exposure addictive.
Normal datura (Datura morgan) – yearling herbaceous plant, common in central Europe. The raw material is extracted from dried leaves. Throughout the plant should be found tropano group of alkaloids, which are the main hyoscyamin (about 2%), which is converted to atropine.
Royal cinchona, blue bandranis must chonolino group of alkaloids. Royal cinchona (Cinchona calisaya) – always verdant tree, his homeland – in South America. Most alkaloids derived from tree bark parenchymal cells. The alkaloid content of up to 18%. They can increase the amount of bark renewal. Stem regenerates quickly surrounded by bark, which is higher alkaloid content. The most valuable alkaloid found in the bark is quinine, which is poorly soluble in water, preferably in chloroform and alcohol. Quinine has a bitter taste, has a broad spectrum: promoting uterine contractions, thus facilitating the delivery, expanding the blood vessels, inhibits cardiac irritability, but may cause tissue necrosis. This is typical of protoplasm poison. Chinchona bark found in a further 24 alkaloids, most important of them, and cinchoninas chinchonidin. Cinchona cinchonos tree is the main alkaloid. Chinchona bark of the seventeenth century medicine as suffering from malaria, yellow fever disease.
Echinops ritro – multi-herb, native to Central Asian steppe areas. The raw material is obtained from ripe fruit, which has approximately 1% of alkaloids, which are valuable echinopsin. Echinopsin operation is similar to strychnine, the high doses cause convulsions.
Opium poppy celandine and has izochinolin group of alkaloids. Opium poppy (Papaver somniferum) – a yearling herbal plant to 1.5 m. height. Raw materials – opium, derived from green poppy bulbs. Opium poppy is an abstraction of the jaw head, but not through. It supplies about 0.2 grams of opium. The resulting opium mixed on a glass slide and dried in the sun, which takes on a dark brown color and taste times. The alkaloids found in opium, is a salt form, their content depends on many factors: environmental conditions, geographical location. From a hectare of poppies derived from 50 to 70 kg of opium. Opium found in about 10% morphine, 0.08% – 0.07% of drugs and codeine. Other alkaloids are less important. Opium alkaloids are used to reduce pain. Morphine is used in medicine. It is a central nervous system, since it dose disappear many unpleasant sensations (pain, cough, hunger, better mood, a person experiencing euphoria), but morphine can cause addiction. Morphine overdose paralyses respiratory centers and death. Opium alkaloid – codeine – similar effect as morphine.
Greater celandine (Chelidonium majus) – multi-herb, native to Asia, and Lithuania. Plants found in about 20 alkaloids, which is salt. The main alkaloid is chelidonium, which is similar to morphine.
Indole group alkaloids are toxic Strychnos nux Vomic, rauwolf Serpent. Toxic Strychnos nux Vomic grows in tropical tropical zone: India, Indonesia. In a tree is found in many toxic compounds. The raw material is extracted from plant seeds. Alkaloid found in the endosperm: brucino and strychnine. Seed is about 5% of alkaloids. Strychnine nitrate is Central nervous system is in serious spinal cord. Its higher doses cause seizures seizures from a dying man. Strychnine is usually used in cases of paralysis of brain centers to stimulate the oblong.
Rauwolf Serpent – always verdant semi-bush. It blossoms through the year, so it is grown as an ornamental plant. Rauwolf grows in India. The raw material comes from the dried roots. The plant normally bark accumulates more than 50 alkaloids, the overall amount of up to 3%. In the main rescerpin, which reduces blood pressure and affect the central nervous system. In this plant-derived alkaloids soothing effect is described in another memo of Ayurveda, the ancient and the Bengali language, this plant is called Chandra (moon).
Purine compounds of plant origin are 3 types. This theophylline, found in tea and coffee, theosbromine found in cocoa seeds, caffeine found in tea leaves, coffee and cacao seeds. Groups purine alkaloids stimulate the central nervous system, relaxes muscles and promotes cardiac activity. Caffeine is more in the central nervous system, and theophylline and theobromine – peripherals. Caffeine is used in more than analeptic, and theophylline and theobromine – expand blood vessels and heart activity.
Cocoa tree (Coffee arabica) grows up to 6 meters in height. The raw material comes from cocoa seeds. The man, knowing neither chemistry nor biology, has received from the ancient seeds of coffee. Arabs and Ethiopians coffee tree seeds as a soft tool used since the ninth century.
There are of course more than 100 structural steroid alkaloids. Most of them are potato (Salanaceoe), Apocynaceae (Apocynaaceae), Liliaceae (Lialiacea) families in plants. Steroidal alkaloids of raw steroid hormone production.
Veratrum album (Veratrum lobelianum) – a multi-herbal plant, widespread in Siberia, the Caucasus. The raw material comes from the root, which is about 2.4% alkaloids, and stems, which is about 1.3% of alkaloids. Emphasis steroidal alkaloids: ervin, and pseudoervin rubyervin. Veratrum alkaloids are toxic. Veratrum acid extract is used for cattle cooties and acne removal.
Avian potato (Solanum laciniatum) – a large multi-plant, common in England, and New Zealand. The plant has two types of alkaloids, which are close to one another. This – and solasonima solamargina. They are found in leaves – about 2.5%, stems – 0.3%, the roots of – 1% and unripe fruit – 6%.
Alkaloids derived from narcotics (opium, opium, opium extract morphine), used in medicine. Other alkaloids – Barbary, quinine, Hydrazine, avenin, Solanaceae, ephedrine, theobromine, theophylline, caffeine, piperin, capsaicin, colacine, cseronine, lactucin, mescaline, saponin, tannin, asparagine.
See. asparagine, biogenic amines, quinine, capsaicin, caffeine, cseronine, lysine, mescaline, nicotine, saponins, solanine, tannins, theobromine, theophylline

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: