© Maisto nauda sveikatai

2 Lie

JAV mokslininkai nustatė, kad pomidorai, vartojami maistui, sumažina besivystančių ligų, tokių kaip vėžys, osteoporozė ir širdies-kraujagyslių sistemos, riziką.

Mokslininkai atliko keletą eksperimentų. Pasirodo, kad pomidorai yra turtingiausias likopeno šaltinis, kuris yra nesunyksta net po terminio apdorojimo. Todėl naudinga ir pomidorų pasta, ir konservuoti pomidorai.

Be to, šios daržovės turi antiuždegiminių savybių.  Pomidorų patariama valgyti  rūkaliams. Jie kompensuoja vėžio, širdies ir kraujagyslių ligas, pagerina smegenų funkciją. Pomidorai – unikalus visų mineralinių produktų gamyba.

*******

Japonų mokslininkai priėjo prie išvados, kad nėra nieko geriau kaip valgyti kivius. Jie ištirti daug maisto produktų, bet kiviai savo naudingomis savybėmis pranašesni už apelsinus, citrinas, obuolius ir pan.

Ypač naudingi yra geltonieji kiviai, nors europiečiams žalieji vaisiai taip pat yra naudingi. Žinoma, mokslininkai atliko eksperimentą: paprašė savanorių valgyti kivius tris  dienas ir stebėjo jų sveikatos būklę. Rezultatai  pranoko visus lūkesčius. Pasirodo, vaisiuose daug antioksidantų. Vadinasi, kiviai gali sustabdyti mirtinų ligų skaičių: aterosklerozę, širdies nepakankamumą, Alzheimerio, vėžio ir Parkinsono ligas.

*******

Dietologai įrodė, kad angliški pusryčiai – geriausia dieta. Kiekvieną rytą valgant kiaušinius, sumažėja alkio jausmas, ištisą dieną sumažinamas pietų kalorijų vartojimas. Konektikuto universiteto profesorius dietologas daktaras Marija Luzas Fernandesas pareiškė, kad eksperimentas įrodė: vyrai, valgę kiaušinius rytais, per pietus valgydavo mažiau, nes nejausdavo alkio. Vadinasi, asmenims, turintiems viršsvorį, galimybė numesti svorį padidėja daugiau nei 65 procentais.

Dietai svarbiausias dalykas – proteinai kiaušiniuose, kurie sotumą suteikia visai dienai. Kiaušiniuose tėra tik apie 70 kalorijų. Rekomenduojama juos valgyti kas rytą.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: