© Žaliosios arbatos nauda sveikatai

13 Rgp

ARBATOS PALAIMA

Pirmasis puodelis praskleidžia mano sukepusias lūpas ir pirštų galiukais glosto gerklę,

Antrasis – sugriauna mano vienišo liūdesio sienas,

Trečiasis – įsilieja į bedžiūstančias sielos upes

Ir pripildo jas senųjų raštų išminties,

Po ketvirtojo – per mano poras išgaruoja praeities neteisybių nuoskauda,

Penktasis – išvalo mano kūną,

Šeštasis – kviečia į nemirtingųjų karalystę,

Septintasis – suteikia begalinę palaimą,

O tada gaivus vėjas padeda išsiskleisti mano sparnams,

Ir aš pakylu…

Taip VII m. e. a. kinų poetas Lu Tongas rašė apie arbatą

 

Žalioji arbata – vaistas nuo daugelio ligų

Žalioji arbataŠiandien tiek Vakarų šalių, tiek Azijos mokslininkai pateikia svarių įrodymų, kad žaliosios arbatos gėrimas labai naudingas organizmui.

Japonų mokslininkai tyrė žaliąją arbatą ilgus dešimtmečius. Jiems pavyko nustatyti net 550 cheminių elementų ar jų junginių, kurių dauguma tirpsta vandenyje. Pagrindiniai iš jų yra katechinai, reguliuojantys kraujospūdį, mažinantys vėžinių ligų tikimybę, normalizuojantys cholesterolio kiekį kraujyje, naikinantys bakterijas ir gripo virusus, šalinantys nemalonų burnos kvapą. Arbatos katechinai 20 kartų stipresni antioksidantai nei vitaminas E, todėl žalioji arbata lėtina senėjimo procesą.

1994 m. Nacionaliniame vėžio instituto žurnale publikuojami epidemiologinių tyrimų rezultatai rodo, kad žaliosios arbatos gėrimas net 60 procentų sumažino stemplės vėžio riziką Kinijos vyrams ir moterims. O Purdue universiteto (Lafejetas, Indiana, JAV) mokslininkai neseniai pareiškė, kad žaliojoje arbatoje yra komponentas, trukdantis augti vėžinėms ląstelėms. Dar vienų tyrimų rezultatai rodo, kad žalioji arbata sumažina cholesterolio kiekį kraujyje bei pagerina santykį tarp gerojo ir blogojo cholesterolio.

Tyrimais patvirtinta, kad žalioji arbata labai naudinga skundžiantis šiomis ligomis ir negalavimais: vėžiu, reumatiniu artritu, dideliu cholesterolio kiekiu, širdies ligomis, infekcijomis, taip pat nusilpus imuninei sistemai. Negana to, žalioji arbata padeda šių ligų ir negalavimų išvengti.

Žalioji arbata gali apsaugoti ir nuo dantų ėduonies. Joje yra bakterijas naikinančių medžiagų, kurios ne tik padeda išvengti apsinuodijimo maistu, bet ir naikina bakterijas, kenkiančias dantims. Žaliojoje arbatoje esanti rūgimo medžiaga taninas neleidžia plisti ėduonį sukeliančioms bakterijoms. Bakterijos pažeidžia emalį, išskirdamos tirpią medžiagą, o taninas sunaikina bakterijas ir neleidžia šiam procesui vykti. Kasdien geriant žaliąją arbatą, suvartojama 200-400 mg tanino, o šio kiekio pakanka ėduonies plitimui sustabdyti.

Yra vis daugiau įrodymų, kad žalioji arbata gali padėti besilaikantiems dietos. 1999 m. lapkritį JAV buvo paskelbti Ženevos universitete atliktų tyrimų rezultatai. Nustatyta, kad vyrai, vartoję kavą ir žaliąją arbatą, sudegindavo daugiau kalorijų nei tie, kurie vartojo vien kavą arba vien arbatą.

Šiandien parduotuvėse yra daug odos priežiūrai skirtų preparatų, į kurių sudėtį įeina žalioji arbata.

Kiek žaliosios arbatos reikėtų išgerti?

Į šį klausimą nėra vienareikšmiško atsakymo. Vieno japonų tyrimo išvadose teigiama, kad vyrams, per dieną išgeriantiems 10 puodelių žaliosios arbatos, kur kas mažesnė tikimybė susirgti vėžiu nei tiems, kurie išgeria 3 puodelius (3 puodeliuose arbatos yra maždaug 240-320 mg polifenolių).

Kalifornijos universiteto apsisaugojimo nuo vėžio tyrimų išvadose teigiama, kad pakankamas polifenolių kiekis gaunamas per dieną išgėrus vos du puodelius arbatos. Tačiau bendrovė, parduodanti žaliosios arbatos kapsulės formulę, teigia, kad naudingiausia sveikatai – išgerti 10 puodelių per dieną.

Japonų mokslininkai tvirtina, kad moterys, per dieną išgerdavusios ne mažiau kaip 5 puodelius žaliosios arbatos, daug rečiau sirgo krūties vėžiu arba jis vystėsi lėčiau.

Klivlendo universiteto tyrimais patvirtinta, kad, per dieną išgeriant keturis ar daugiau puodelių žaliosios arbatos, galima išvengti reumatinio artrito arba bent sumažinti šios ligos simptomus jau sergantiems žmonėms.

Tad vis dėlto, kiek puodelių žaliosios arbatos turėtume išgerti? Ko gero, apytiksliai 4-5 per dieną. Tačiau jei esate arbatos mėgėjas, galite gerti ir daugiau.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: