© 5 brangiausi ir gardžiausi pasaulio valgiai

24 Sau

Alkoholis, tabakas, kava ar saldumynai paprastai nėra laikomi tokiais žalingais žmogaus organizmui kaip narkotinės medžiagos, vartojamos vėl ir vėl. Ar nustebtumėte, jei pasakytume, kad priklausomybę gali sukelti ir minėtoji kava ar šokoladas? Štai, pavyzdžiui, jūs tiesiog negalite gyventi be kavos. Rytas be kavos puodelio – jums ne rytas. Per dieną išgeriate nė nepastebėdami penkis, o gal šešis puodelius.

Net jei tai ir tiesa, jums nereikia bent jau nerimauti dėl savo „piniginės gerovės“: tradicinė kava kainuoja ne tiek ir daug. Tačiau yra pasaulyje ir tokių patiekalų, ir maisto produktų, nuo kurių tapusiam priklausomam žmogui tenka pinigėlių išleisti gerokai daugiau.

Macallan LaliqueŠtai jums penki brangiausi pasaulyje produktai: Viskis Macallan Laligue. Parduodamas nepaprastai dailiais kristaliniais buteliais, kainuoja apie 10 tūkstančių JAV dolerių. Ribotas šio viskio kiekis pirmąsyk buvo pagamintas 2006 metais. Visa serija buvo taip greitai išpirkta, kad gamintojas netrukus viskio gerbėjų įvertinimui pateikė naują produktą – Lalligue serijos viskį Macallan 55.Macallan 55

Macallan 55 pagamintas iš tam tikros miežių rūšies (Golden Promise), brandinamas vidutiniškai 50 metų, grynasis salyklinis viskis pasižymi subtiliu kmyninio kumino, kardamono, džiovintų slyvų ir šokolado skonių mišiniu.

Blackwood Distillers Diva VodkaSakote, vertinate labiau degtinę nei viskį? Ar esate girdėję apie degtinę Blackwood Distillers Diva Vodka? Tai dar vienas labai brangus alkoholinis gėrimas. Degtinė Blackwood Distillers Diva Vodka tris kartus filtruojama įvairiais būdais: panaudojant ledą, šiaurės beržų anglį ir deimantų ar kitų prabangių akmenų dulkes. Be to, atsidaręs kiekvieną degtinės butelį, jūs būtinai jame rasite siurprizą – vieną iš prabangiausių pasaulio akmenų: nuo Svarovskio kristalų iki deimantų. Ir štai jums įdomiausias faktas; už Diva vodka butelį jums gali tekti pakloti nuo 70 iki 1 milijono JAV dolerių.

LuwakKai kurie žmonės niekada nesutiktų paragauti puodelio Kopi Luwak kavos. Ne tik todėl, kad ji labai brangi ar jos aptikti galėtumėte tik nedaugelyje pasaulio restoranų. Tai labiau susiję su kavos gaminimo paslaptimi – šios nepaprastai gardžios kavos gaminimo procese būtinos į kates panašių gyvūnų, vadinamų Luwak, išmatos. Luwak maitinasi labiausiai sunokusiomis kavos pupelėmis, tačiau jų skrandžiai to nesuvirškina, organizmas į aplinką pašalina tik šiek tiek apdorotas pupeles. Kavai Kopi Luwak ypatingo aromatingumo suteikia gyvūno virškinimo sistemos fermentai ir rūgštys.

Kopi LuwakŠia kava dažniausiai mėgaujasi ištikimi kavos gurmanai, nepagailintys už nedidelį – maždaug 100 gramų – kavos puodelį sumokėti ne mažiau kaip 50 JAV dolerių. Šiek tiek brangoka kaip už kavą kiekvieną išaušusios dienos rytą, ar ne?

Treasurer BlackŠiandien dažnai pabrėžiama, kad kasdien rūkyti yra žalinga sveikatai ir labai brangu. Tačiau jei jūs rūkote cigaretes Treasurer Black, kažin ar gali būti blogiau. Tai ne tik pavojinga jūsų organizmui, bet ir kainuoja didelius pinigus. Cigaretės Treasurer Black parduodamos stilingomis aliuminio dėžutėmis. Cigaretės čia suvyniotos į vandens ženklu pažymėtą juodą popierių, o pats cigaretės galiukas susuktas į aukso spalvos foliją, išsaugančia originalų tabako skonį ilgesnį laiką. Cigarečių gaminimui naudojamas tik geriausias pasaulio tabakas, nesuterštas jokių cheminių medžiagų. Tai nereiškia, kad šių cigarečių rūkymas nėra toks pavojingas. Tačiau gamintojai yra įsitikinę: Treasurer Black leidžia pajusti tikrą rūkymo malonumą.

Fortress AquamarineJei cigaretės jūsų nedomina ir mieliau ragaujate įvairiausius saldumynus, jūsų dėmesį, ko gero, patrauktų brangus, bet labai gardus desertas, vadinamas Tvirtovės akvamarinu (angl. Fortress Aquamarine). Šis skanėstas gaminamas egzotiškoje Šri Lankoje. Pagrindiniai į sudėtį įeinantys elementai – šokoladas ir egzotiniai vaisiai – gana įprasti, tačiau pagamintas desertas atrodo įspūdingai. Kaina – taip pat: 14500 JAV dolerių. Sakote, nei vienas sveiko proto turintis žmogus tiek nemokėtų net ir už skaniausią patiekalą? Galbūt, bet Tvirtovės akvamarinu domisi vis daugiau gurmanų. Galbūt juos dar labiau masina deserte slypintis 80 karatų akvamarino brangakmenis.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: