© Dietų privalumai ir trūkumai

22 Vas

DietaKiek bekalbėtų dietologai, kad metant svorį nieko nėra geriau, kaip subalansuoti mitybą ir pradėti sportuoti, moterys niekada turbūt neatsisakys dietų. Pasak tų pačių dietologų, nėra vienos dietos, kuri būtų efektyvi visoms moterims. Tačiau jų yra tiek daug, kad įmanoma prisitaikyti sau tinkančią. Aptarkime kai kurių dietų pliusus ir minusus.

Žaliavalgystė – mažiau kalorijų

Pliusai: tai vienas efektyviausių metodų, metant svorį – termiškai neapdorotose daržovėse mažai kalorijų ir daug vitaminų. Be to, jose gausu vertingų fermentų, padedančių sveikatinti organizmą. Jeigu laikysitės žaliavalgystės dietos, 75-80 proc. turi sudaryti termiškai neapdorotas maistas.Žaliavalgystė

 Minusai: tai nėra labai paprasta. Pradėti kramsnoti žalią morką ar burokėlį nebus labai skanu. Be to, pirmomis dienomis gali kamuoti diarėja (viduriavimas). Dar vienas žaliavalgystės minusas – mažas baltymų kiekis maiste. Augaliniai baltymai nepakeičia iš mėsos gaunamų baltymų, todėl gali atsirasti baltymų deficitas, neigiamai paveiksiantis savijautą. Be to, nevertėtų pamiršti ir nitratų. Vartodami tiek daug daržovių jų irgi „suvalgome“ daugiau.

Gausioji dieta – daug, bet neskaniai

Pliusai: laikantis šios dietos galima valgyti daug, tačiau reikia labai atidžiai rinktis maisto produktus: tai turi būti nekrakmolingos daržovės, nugriebti pieno produktai, liesi sultiniai, košės, liesa mėsa. Jokių prieskonių ar riebalų, kuo mažiau druskos. Pasak dietologų, tai viena labiausiai subalansuotų dietų.

Minusai: toks maistas naudingas sveikatai, tačiau jis retai kada būna skanus.

Veganų dieta – jokios mėsos

Veganų dietaPliusai: vaisiai ir daržovės naudingi ne tik figūrai, bet ir sveikatai. Veganų dieta turtinga maistinių skaidulų, kurios gerina virškinimą ir teigiamai veikia odą. Jei laikysitės šios dietos, privalėsite atsisakyti mėsos, pieno produktų, kiaušinių ir riebalų (sviesto, margarino). Baltymų organizmui suteiksite valgydami ankštines daržoves, riešutus, saulėgrąžas ir košes.

Minusai: atimate iš savęs malonumą gardžiuotis mėsa. Ir kaip jau minėjome, negausite joje esančių baltymų.

Viskas, išskyrus angliavandenius

Pliusai: laikydamiesi šios dietos galite valgyti net ir keptą mėsą, aišku, geriau liesą. Tiesa, turėsite visiškai iš savo raciono išbraukti angliavandenius. Kol laikysitės tokios dietos, jūsų organizmui reikės „persitvarkyti“: anksčiau energiją jam suteikdavo angliavandeniai, o be jų ją reikės pasiimti iš riebalų. Tai padės deginti riebalus, netgi jeigu suvalgysite apskrudusią vištos krūtinėlę.Maistas be angliavandenių

Minusai: nepakankamas angliavandenių kiekis gali būti silpnumo priežastis, jėgų trūkumas neigiamai paveiks ir nuotaiką – angliavandeniai smegenyse stimuliuoja serotonino („laimės hormono“) gamybą.

Viduržemio dieta – skanu, bet su saiku

Viduržemio dietaPliusai: ši dieta sukurta pastebėjus, kad Viduržemio jūros regione žmonės gyvena ilgiau ir serga mažiau. Pagrindinis šios dietos principas – galima viską, tik labai saikingai. Bent du kartus per savaitę privalu valgyti jūros gėrybių. Jokių padažų – tik alyvuogių aliejus ir prieskoninės žolelės.

Minusai: mėgaudamiesi maistu, nepamirškite saiko, makaronai taip pat yra gana kaloringi, o saldumynus geriau iš viso pamiršti.

Urvinių žmonių dieta

Urvinio žmogaus dietaPliusai: ši dieta pastaruoju metu ypač populiari Vakaruose, kur vis dažniau žmonės raginami valgyti kuo mažiau termiškai apdorotą maistą ir taip atsikratyti civilizacijos ligų (skrandžio sutrikimų, padidėjusio cholesterolio kiekio, metabolizmo). Kad maitintumėtės pagal Paleolito žmonių racioną, reikia valgyti tik tuos produktus, kuriuos „kirto“ urviniai žmonės, – daržoves, vaisius, vištieną, mėsą, žuvį. Jokios duonos, košių ir pieno produktų.

Minusai: tai nesubalansuota dieta, atsisakę pieno produktų ir kruopų, negausite organizmui reikalingų maistinių medžiagų.

Ką daryti?

Dietologai pataria: Dietų daug, tačiau nėra vienos universalios, kuri visiems būtų efektyvi. Rinkdamiesi, kokios laikytis, turite atsižvelgti į savo amžių, sveikatos būklę, ligas, kuriomis sergate, fizinį pasirengimą, patiriamo streso lygį ir t. t.

Atminkite, kad dieta veiksminga tik tuomet, jei jos laikomasi visą gyvenimą. Priešingu atveju, numesti kilogramai grįžta su kaupu.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: