© Saldumas, sotumas ir kalorijos

29 Bal

Vieni saldumynai – tik tuščios kalorijos, kiti – dar ir šiek tiek maistingi, na, o tretieji galbūt leis ilgam pajusti sotumo jausmą. Nagi, kas yra kas toje nuodėmingai gundančioje cukrainėje už kampo? Sudėliokime jiems reikiamas etiketes:

☼ Maistinga;

☼ Sotu;

☼ Riboti porciją!!!

Marcipaninis saldėsis

Marcipaninis saldėsis. Mažiausiai ketvirtadalis jo masės – malti migdolai. Jo užkrimtę ne tik pamaloninsite savo skonio receptorius, bet ir gausite Jūsų organizmui labai naudingų sveikųjų riebalų, B grupės vitaminų (pats tas nervų sistemai!) bei mineralinių medžiagų.

Šokoladinis meduolis

Šokoladinis meduolis. Bloga žinia: šis skanėstas gana kaloringas. Gera žinia: jis beveik neturi riebalų. Be to, jis sotus, sukrimtus vos vieną meduolį alkį sėkmingai nuvysite šalin. Svarbiausia, ką vertėtų prisiminti, kai ranka sieks meduolio – saikas. Vienas labai nepakenks, o suvalgius keletą teks bent 20 min. pasportuoti, kad vėl sugrįžtumėte į formą.

Ryžių pudingas su vaisiais

Ryžių pudingas su vaisiais. Kol jis indelyje – kiek primena jogurtą, kai jį valgai – tirpsta burnoje tarsi vaikystėje kabinta ryžių košė. Tik šiek tiek skaniau. Angliavandeniai, esantys ryžiuose, ir pieno baltymai neleis jaustis alkanai. Be to, piene esantis kalcis sustiprins kaulus, o vaisių gabaliukai papildys ląstelienos atsargas.

Šokoladukas

Šokoladukas. Patenkins saldumo poreikį, pasikusite sotesni ir numalšinsite nenumaldomą norą pasmaguriauti. Tačiau pasižadėkite, kad nusipirksite tik vieną, gerai?

Kartusis šokoladas

Kartusis šokoladas. Jo daug nesuvalgysi, nes šis saldėsis kietas ir kiek kartokas, netirpsta burnoje, kaip mažiau naudos sveikatai suteikiantis pieniškas šokoladas. Tačiau būtent karčiojo šokolado plytelė suteiks žvalumo ir energijos, jei skauda gerklę – nemalonus perštėjimas apmalš.

Kava latte

Kava latte. Saldi kava su puria pieno puta šaltą dieną gali tapti pačiu geidžiamiausiu saldumynu. Joje esantis kofeinas suteiks žvalumo, o pienas papildys organizmo kalcio atsargas. Ji ne tik sušildys, bet ir suteiks sotumo jausmą.

Guminukai

Saldainiai guminukai. Spalvingi meškučiai ir vyšnaitės traukte traukia pasmaguriauti. Panorėję ko nors žaismingo, lengvo ir skanaus, tikrai galima sukrimsti vieną kitą. Jie nėra labai kaloringi, tiesa, neturi ir maistingųjų medžiagų. Užtat džiugina akį ir pakelia nuotaiką.

Ak, tiesa, kalorijos! Nagi, žvilgtelėkime, kas kiek jų turi? (100 g energinė vertė):

♦ Keksas su džemu – 302;

♦ Spurgos – 336;

♦ Avižiniai paplotėliai – 362;

♦ Medus – 289;

♦ Guminukai – 327;

♦ Pieniškas šokoladas – 529;

♦ Kartusis šokoladas – 525.

Reklama

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: