© 20 maisto produktų žudikų

1 Rgp

Ar žinojote, kad yra maisto produktų, kuriuos jūs valgote kiekvieną dieną ir kurie jus žudo? Dauguma mūsų meniu turi keletą šių maisto produktų, bet, jei visus juos sujungsite, gausite mirtiną kombinaciją ir turėsite pradėti keisti savo mitybą. Taigi analizuokite, ką valgote, ir šiandien pradėkite priimti tinkamus sprendimus. Štai 20 maisto produktų žudikų sąrašas. Stenkitės vengti ar apriboti šių maisto produktų vartojimą.

Kai kurie iš šių maisto produktų sukelia aukštą kraujospūdį, aukštą cholesterolio kiekį, širdies ligas, diabetą, Alzheimerio ligą ir netgi vėžį. Negalima pamiršti nutukimo, nerimo ir depresijos.

1. Konservuoti pomidorų padažai

Konservuotas pomidorų padažas yra paslėptas žudikas. Tai yra paslėptas cukraus šaltinis, kuris gali padidinti nutukimo, diabeto, širdies ligų ir netgi dantų skausmo pavojus. Kad išvengtumėte šių problemų, padažui naudokite šviežius pomidorus arba daržoves be papildomo cukraus ar druskos ir pridėkite savo prieskonių. Arba bent jau pirkite su kuo mažesniu cukraus ir natrio kiekiu.

2. Soda

Gazuoti gėrimai ar sodos yra vienas iš pavojingiausių priešų. Jie gali pakenkti jūsų odai, cukraus kiekiui kraujyje, hormonams ir nuotaikai. Pamirškite etiketėse skelbiamą informacija apie tai, kad naudinga, kad produkte yra maistinių medžiagų ar vitaminų. Viskas, kas jame yra, tai cukraus, maistinių dažiklių ir konservantų krūva. Jei ir cukraus nedaug, vis tiek gazuoti gėrimai, soda yra supakuoti su kenksmingais dirbtiniais saldikliais. Geriausia pasidaryti natūralias sultis.

3. Cukrus

Cukrus sukelia priklausomybę, padidėjęs gliukozės kiekis ir riebalai gali sukelti širdies ligas. Venkite cukraus kiek galite, kad sumažintumėte diabeto, vėžio, nutukimo, širdies ligų riziką. Mėgaukitės vaisių dubeniu arba vietoj cukraus įdėkite medaus.

4. Apdorota mėsa

Apdorotame maiste, pavyzdžiui, saliamis, kumpis, dešra ir pan., yra daug nitratų, natrio, konservantų ir priedų. Visos šios medžiagos gali padidinti vėžio, širdies ligų, diabeto ir netgi elgesio problemų bei mokymosi sunkumų vaikams riziką. Kad sumažintumėte neigiamą poveikį, pasirinkite vietinę mėsą iš gerai pažįstamo mėsininko, o ne iš supermarketų.

5. Augalinis aliejus

Augalinis aliejus yra mūsų virtuvės dalis. Tačiau kai kurie iš šių aliejų yra GMO, ir mes nežinome, kokius ilgalaikius padarinius gali turėti šie produktai. Be to, augaliniame aliejuje yra pavojingų transriebalų, kurie gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, nutukimą, vėžį ir Alzhaimerio ligą. Patikrinkite etiketę ir, jei aliejus yra rafinuotas (išvalytas), venkite tokio produkto, nes jame yra laisvųjų radikalų, kurie gali skatina vėžio augimą, pagreitina senėjimą ir sukelia kitų problemų. Pasirinkite sveiką alternatyvą, tokią kaip alyvuogių aliejus, kokosų aliejus arba avokadų aliejus.

6. Margarinas

Margarinas – vienas iš labiausiai nesveikiausių maisto produktų jūsų dietoje. Margarinas nėra alternatyva sviestui, pagamintas naudojant hidrintus augalinius aliejus, ir tai yra nenatūralus produktas. Tai gryna chemija. Tai yra transriebalai, kurie gali pakenkti jūsų širdžiai, kraujagyslėms ir netinkamai valdo cholesterolio kiekį. Taigi tik sviestas, kitos naudingos alternatyvos yra alyvuogių aliejus ir avokadų aliejus.

7. Dešrainiai (mėsainiai)

Apdorotuose ir panašiuose rūkytuose ir sūdytuose mėsos produktuose yra daug konservantų, kurie kenkia jūsų sveikatai. Tačiau Atsakingos medicinos gydytojų komitetas palygino dešrainių (mėsainių) vartojimo poveikį rūkymo cigarečių poveikiui. Jei dar nesate įsitikinę, turėtumėte žinoti, kad dešrainiuose (mėsainiuose) yra daug natrio ir toksinų, dėl kurių padidėja vėžio rizika. Jei negalite atsispirti, bent jau įsitikinkite, kad dešrainiai (mėsainiai) yra be cheminių medžiagų it tik iš ekologiškų produktų. Geriausia pasigaminti namuose.

8. Bulvių traškučiai

Visuose keptuose maisto produktuose yra pavojingų medžiagų, vadinamų akrilamidu1. Bulvių traškučiai nėra išimtis. Akrilamidas padidina gaubtinės žarnos vėžio, krūties vėžio, prostatos vėžio ir tiesiosios žarnos vėžio riziką. Taigi venkite bulvių traškučių arba pasidarykite sveikesnę versiją namuose. Į bulvytes įpilkite truputį alyvuogių aliejaus, pabarstykite druskos šaukšteliu ir iškepkite orkaitėje.

9. Salotų padažai buteliuose

Salotos padažai buteliuose pilni cukraus, dirbtinių spalvų ir aukštos fruktozės kukurūzų sirupo. Venkite jais šlakstyti salotas. Sveikam salotų padažui naudokite citrinų sultis, obuolių sidro actą arba balzamiko actą kartu su alyvuogių aliejumi.

10. Dirbtiniai saldikliai

Ne, tai nėra geriau už cukrų, net blogiau. Dirbtiniai saldikliai, tokie kaip aspartamas, neotamas, kalcio acesulfamas ir kt. gali turėti mažiau kalorijų, tačiau jie vis tiek gali padidinti diabeto, aukšto kraujospūdžio, širdies ligų ir metabolinio sindromo riziką. Jūs galite nepastebėti, tačiau daugelyje cukraus neturinčių produktų yra aspartamo, kuris laikomas pavojingiausia medžiaga pasaulyje. Cukrus turi sveikas alternatyvas, tokias kaip medus, klevų sirupas ir agavų sirupas.

11. Alkoholis

Alkoholis neturi naudos sveikatai: turintis labai daug kalorijų, galintis sukelti dehidrataciją, kepenų pažeidimą, svorio padidėjimą, depresiją ir odos problemas. Taigi, jei norite pakenkti savo kūno sistemai – nuo smegenų iki kepenų ir odos – kasdien rinkitės ir gerkite alkoholį. Priešingu atveju – vengkite.

12. Balta duona, rafinuoti miltai

Grūdai yra sveiki ir naudingi organizmui, tačiau jei tai balta duona, pagaminta iš rafinuotų miltų. Baltos spalvos miltai yra pašalinami iš visų maistinių skaidulų, mineralų ir vitaminų, o viskas, ką gaunate, yra grūdų atliekos, sumaišytos su chemikalais, kad būtų pasiekta graži balta spalva. Tačiau už jos ribų kyla svorio, skydliaukės pažeidimo ir organų pažeidimo pavojus. Rinkitės pilno grūdo duoną.

13. Pieno produktai

Taip, pienas, atrodo, sveikas produktas. Tačiau motinos pienas skiriasi nuo karvės pieno. Be to, senstant mes vystome laktozės netoleravimą. Pieno produktai yra susiję su maža maistinių medžiagų absorbcija, migrena, artritu, vėžiu, alergijomis ir astma. Taigi vėl pamirškime apie tas protingas rinkodaros gudrybes. Geriau gerkite kokosų ar migdolų pieną, ir jis skanesnis, naudingesnis už karvės pieną.

14. Barbekiu mėsa

Cheminės medžiagos, patenkančios į mėsą proceso metu, yra susijusios su kasos vėžio ir krūties vėžio rizika. Jei negalite atsispirti, pabandykite apriboti keptą mėsą, o norėdami sumažinti kancerogenų kiekį, apsvarstykite galimybę įberti rozmarino.

15. Energ(et)inis maistas

Energ(et)inis maistas gali būti reikalingas sportininkams, tačiau pabandykite atsispirti šių skanėstų kalorijų bomboms. Energ(et)iniuose produktuose daug cukraus (anksčiau kalbėjome apie cukrų), didelė dozė fruktozės kukurūzų sirupo, konservantų ir galbūt transriebalų. Taigi tai iš esmės saldainiai, kurie yra pilni kalorijų, cukraus ir dirbtinių ingredientų. Kitaip tariant, tai yra tiksinti uždelsto veikimo bomba.

16. Greitasis maistas

Žinoma, greitojo maisto skonis puikiai tinka, jis yra gana pigus ir visur prieinamas. Bet kas iš to gero skonio? Tai tas pats dalykas, kuris pamažu žudo jus: transriebalai, cukrus, druska, konservantai, priedai, dažikliai ir kiti chemikalai, kurie pagerina šio maisto išvaizdą ir skonį. Greitasis maistas gali sukelti diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nuotaikos sutrikimus, svorio padidėjimą, medžiagų apykaitos sutrikimus ir kt. Tad bent jau pabandykite sumažinti greitojo maisto produktų vartojimą.

17. Kviečiai

Kviečiai yra angliavandeniai, kurie staiga ir labai padidina cukraus kiekį kraujyje. Tai sukelia didelę insulino gamybą ir svorio augimą. Laikui bėgant, jūsų kasa bus perpildyta, ir jūs būsite atsparus insulinui, tada galite gauti diabetą. Aukštas cukraus kiekis kraujyje sukelia gamybą junginių, kurie pagreitina senėjimo procesą ir suteikia jums raukšlėtą odą. Tokiu būdu pagreitinsite senėjimą ir susirgsite cukriniu diabetu, kuris pats savaime yra didelė problema.

18. Sausi pusryčiai

Vėlgi mes kaltiname rinkodarą. Sausi pusryčiai nėra nekenksmingi, nes jų įvairiaspalvės žaismingos figūrėlės, esančios dėžutėje, gali pakerėti. Jie iš tikrųjų turi cukraus, dirbtinių dažiklių, konservantų, GMO produktų, ir dažnai iš jų pašalinamos maistinės medžiagos, kurias jie turėjo prieš perdirbant. Vietoj to, pabandykite avižinius dribsnius su šiek tiek šviežiais arba džiovintais vaisiais. Tai skaniau ir sveikiau.

19. Konservuotos vaisių sultys

Netikėkite tuo, kas didelėse rausvose etiketėse parašyta: 100 % vaisių. Konservuotose vaisių sultyse dažnai yra pridėto cukraus, dažiklių, konservantų, o pasterizuojant sultys gali prarasti savo maistines medžiagas. Geriausias pasirinkimas – rasti patikimą vietinį sulčių barą arba išsispausti vaisių sulčių namuose.

20. Druska

Druska vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant kraujospūdį. Jei valgysite per daug druskos, turėsite aukštą kraujospūdį ir padidinsite širdies ir kraujagyslių ligų riziką, kuri yra viena pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje. Taigi, neatsisakykite druskos, tik ribokite jos kiekį ir kontroliuokite natrio kiekį perdirbtuose maisto produktuose. Tik 3,75 gramo natrio per dieną yra pakankamas ir saugus kiekis. Kai daugiau nei 6 gramai, kelia rimtą pavojų sveikatai.

——————————-

1 Akrilamidas yra cheminis junginys, susidarantis aukštoje temperatūroje (aukščiau nei +120 °C) kaitinant daug angliavandenių, tokių kaip krakmolas, gliukozė, fruktozė turinčius produktus. Akrilamidas susidaro reaguojant cukrams ir amino rūgščiai asparaginui. Vykstant šiai reakcijai, kepami ar skrudinami maisto produktai įgauna rudą spalvą, aromatą ir skonį. Susidariusio akrilamido kiekis maiste priklauso nuo žaliavos auginimo būdo, rūšies, produkto gamybos temperatūros, kepimo laiko, galutinio produkto drėgmės. Akrilamido kiekis niekaip nesusijęs su produktų gamyba riebaluose.

Visose Europos Sąjungos (ES) šalyse tiriama, kiek maisto produktuose yra akrilamido. produktai kuriuose gali susidaryti akrilamidas bulvių traškučiai, gruzdintos bulvytės, sausainiai, vafliai, trapučiai ir kiti miltinės konditerijos gaminiai, sausi pusryčiai, tirpi kava, kavos pupelės, kavos pakaitalai, duona, perdirbti grūdiniai maisto produktai kūdikiams ir mažiems vaikams.

Europos maisto ir gėrimų pramonę atstovaujanti asociacija „FoodDrinkEurope“ yra parengusi priemonių paketą (toolbox) anglų kalba, kuriame pateiktos priemonės, siekiant sumažinti akrilamido kiekį produktuose, kurį galima rasti oficialioje Europos Sąjungos oficialioje svetainėje adresu:

http://ec.europa.eu/food/food/chemicalsafety/contaminats/ciaa_acrylamide_toolbox09.pdf

Taip pat yra parengti priemonių rinkiniai lietuvių kalba skirtingoms produktų grupėms (sausainiams, gruzdintoms bulvytėms, duonai ir kt.), kuriuose pateikiama pagrindinė informacija susijusi su akrilamido kiekio mažinimu: 

Parengta pagal užsienio spaudą
Nuotraukos:
1 – newmanfoods.com, 2 – medicalnewstoday.com, 3 – cloudfront.net, 4 – naturalnews.com, 5 – joshgitalis.wpengine.netdna-cdn.com, 6 – zdf.de, 7 – vorply.com, 8 – partyexcuses.com, 9 – timeinc.net, 10 – thenutritionalwellnesscenter.com, 11 – familydoctor.org, 12 – livestrongcdn.com, 13 – financialtribune.com, 14 – dreamstime.com, 15 – thehippietriathlete.com, 16 – foxnews.com, 17 – informa.com, 18 – todayifoundout.com, 19 – dreamstime.com, 20 – healthvlogs.com

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: